O nás * About us

Chovatelská stanice DONA ZUZIA byla založena v roce 2011. Jejím jediným majitelem je Zuzana Hejtíková mladší. Jelikož se jmenuji stejně jako moje maminka, prezentuji se jako Zuzka Hejtíková pro naše lepší rozeznání.

Chovatelská stanice DONA ZUZIA  se specializuje na chov Barzojů - Ruských chrtů. Náš chov je vyjímečný hlavně v povahách, zdraví, exteriéru co nejbližšímu jako v zemi původu a velmi zajímavých krevních liniích. Naše barzoje milujeme a jsou pro nás nejlepší přátelé na celý život. Naše motto je: "Nikdy nesmí být krása důležitější než zdraví a povahy barzojů" .

Také úzce spolupracujeme s chs Dalmatinů Petrovický vítr, která je mojí maminky Zuzany Hejtíkové. 

   

Jen velmi málo lidí má tak velké štěstí, že potká svého životního osudového psa, zcela spřízněnou duši a nejlepšího přítele. Je požehnáním mít ho doma. Je to až neuvěřitelné, mně se to podařilo hned 4-krát...  Představuji Vám mojí chs DONA ZUZIA.

 
          
 

Ke vznešenosti patří elegance, ke klidu aktivita. Oboje jsou psi králů, oboje jsou lovečtí.. Jedni se zúčastnovali lovu a společenských událostí, druzí doprovázeli kočáry šlechty a byli pomocnými psy hasičů. A proto k nám patří i dalmatínek Grant :-)

 
 

Jednou za čas z nebe spadne hvězda, a tentokrát spadla k nám domů. Amazonka je úžasná chrtička  ...Strašně moc jsem si přála pořídit malého pejska do postýlky na spinkání. Hledala jsem, hledala, až jsem ho našla. Je to Polský chrt s přezdívkou "Dobrman Nohatý" oficiálně Amazonka McCalley, domácím jménem "Mazinka Mazaná", zkrácené "Máza" :-)

Jako jedna z mála jsem měla tu čest, setkávat se se starými chovatelskými legendami, genetiky a rozhodčími, jako např. Ing. Jan Findejs, Zuzana Hejtíková, Zdeněk Procházka, Ing. Jaromír Dostál DrSc., Mudr. Radana Zachová, Pia Pedercini, Jorge Fatauros, Peter Rance, Ina Viete,  Wieslawa Misterka, George Kostopoulos, Yury Gorbachev a další. A ačkoli jsme se bohužel nikdy nesetkali, velmi mě ovlivnila životní moudrost a um paní Sylvie Marston, Margaret Manning, Inny Estriny, hraběte Vitaliano Cattabiani Ferrari, a dalších...

Tyto znalosti a zkušenosti jsem prohloubila akreditovaným studiem u Ing. Ivony Svobodové, Mgr. Mariky Papežové, mjr. Bc. Romana Končela, pana Doc. Rödla, Doc. Ing. Lukáše Jebavého Csc., Bc. Kateřiny Plačkové, MVDr. Romana Kvapila, Michaely Švorcové, MVDr. Jany Blažkové a jiných.

 

Děkuji moc za vše, co jsem se od Vás naučila.

 

"Nikdy nesmí být krása důležitější než povahy a zdraví psů."

Zuzka Hejtíková - Profesionální handler, poradce a lektor
  - Patron SOS Barzoj*
 
 
 
(*SOS Barzoj je mezinárodní projekt, který byl stvořen pro pomoc Barzojům-Ruským chrtům.)