Novinky * News

 

      

Na Vaše přání pokračujeme v kolonce - Novinky.   

Děkujeme za Váš zájem. Jsme rádi, že jste s námi.  

---------------------

Special by your request, we continue in section - News.

Thank you for your interest. We are glad that you are with us.

 
 
 
                                                            
 

 

 

Krásné prožití svátků Vánočních a štastný nový rok 2016 přeje chs dona Zuzia
Merry Christmas and happy new year 2016 wishes kennel dona Zuzia
 

2.12.2015

Vítáme doma naše nové psí miminko :-)

 

7. a 8.11.2015

Tentokrát jsme s Markizkem, Amorou a Cherrýtkou mé sestry Věrky zavítali do krásné polské metropole na Międzynarodowu Wystawu Psów Rasowych a Międzynarodowu Wystawu Psów Rasowych, Zwycięzca Polski 2015, Nominacju na Crufts 2016 v Polsku. Poznań je jedním z největších a nejdůležitějších měst Polska a kdysi dávno byla právě hlavním městem Velkopolské říše. Dodnes má velké jméno a konají se zde často ty nejváženější akce všeho druhu, je fascinující a má mnoho co nabídnout. Konala se zde mimojiné i Evropská výstava psů v roce 2000 a také Světová výstava psů v roce 2006.

Mezinárodní Poznaň, bývá obvykle hodnocena mými zahraničními přáteli jako nejprestižnější z celé sezóny, sjíždějí se sem často i zástupci vzácných plemen. Výstava probíhá po oba dny, bylo přihlášeno úctyhodných 3234 psů a vysoký počet psích ras... Dva dny se tu bojuje o místa nejvyšší, dva dny se tu utkává mnoho zúčastněných států, chovů a psů z mnoha zemí o vážené tituly, soutěží se o medaile zlaté, stříbrné a bronzové...Ovšem musím podotknout, že i ceny jsou tu zde prestižní.... parkování v přepočtu 350 Kč na den, čaj nebo káva 50-60 Kč... Přesto je výstava krásná, je to zážitek a žádný majitel nebo vystavovatel by se svými psy na této výstavě aspoň jednou za život neměl chybět.

Na této velkopolské výstavě v Poznani jsme obstáli velice dobře. Nevadí nám, když náš pes radostně poskočí. Nevadí nám, že nestojí nehybně jako socha. Prezentujeme krásu a radost z pohybu psa společně se svým majitelem. Ano máme přátelské, radostné a temperamentní psy a jsme na to právem hrdí. Máme rádi aktivní psy s jiskrou v oku, jakým má správný dalmatin i barzoj být. Žádné výstavní loutky s prázdným pohledem a zlomenou osobností. 

Přesto, že byl po oba dny u všech našich psů velmi oceněn a vyzdvižen správný a prostorný pohyb, zde to nebylo nejvyšším kriteriem pro hodnocení a oproti jiným výstavám byl radostný psí úsměv, užívání celého posuzování a vrtění ocásků spíše penalizováno než oceněno. I tak jsme se jako jediní reprezentatni a zástupci Čech pro obě plemena, drželi umístěni stále na pořadí a s mou kamarádkou Dášou a její Lindou a Nikou si pro Českou republiku společně odvezly 4x 1.místa, 3x 2.místa, 2x 3.místa a 1x 4.místo.

Děkujeme za báječná setkání, pomoc a milé přijetí našimi přáteli a poznání dalších ♥ ♥ ♥

"Ahoj Polsko, Německo, Dánsko, Nizozemí, Ukrajino, Rusko, Estonsko, Slovinsko, Slovensko a celá Evropo. Zase příště naviděnou" :-) ...na fotky Cherrýtky zatím ještě čekáme.

Markizek, Linda, Nika, Cherrýtko a Amora v domečku  :-)
 
Markizek a já
 
Cherry Petrovicky vítr
 
Amora, Cherrýtko, Dáša,
Linda a NIka
Amora
 

 

Děkujeme za fotky Dáše Fialové :-)

8.10.2015

Všechno nejlepší naše Aki k Tvým dnešním 9.narozeninám! Hezky si je užij! :-)

 

 

říjen 2015

Máme novou Fotogalerii, jmenuje se Sport / Coursing & Racing

Fotky budou postupně přibývat, jak budeme chodit běhat víc a víc :-)

Amora Spirit Of the Tsar Ch. JCh. CESJW´12  Ann Sophie Markiz Sterpowy Goniec

 

...a v září jsme přidali i tu výstavní, tak ať se Vám líbí i Výstavy / Shows.

Výstavně jsme pojezdili už hodně, fotek máme spousta a tady je zase malá ochutnávka :-)

 

Markiz Stepowy Goniec VCh.Tasha z Moskevského chovu  Grant Petrovický vítr  Timur Fi-It
VCh. Akira Nevasca
Ch. Amocco Highlands Heart
Ch. JCh. CESJW Ann Sophie

 

19.9.2015

Naše první zkušenost na dráze....Amora byla přímo nadšená a já taky :-)
Poprvé jsme byly na dostihu a hned Mistrovství Čech v Kolíně na dráze 480m, poprvé dostih, poprvé trénink a poprvé licenční běh. Lidi skvělí, všichni pomáhali a potřebné dovysvětlili. Svačiny super, oběd taky. Amora běžela jak tryskomyš v plném nasazení, okamžitě to pochopila a jupíjájej...Splnila první licenční běh, hurá
! Děkujeme moc Dáše, Martince a Lucce za báječně strávený den a bezva pokec. Moc jsme si to užily. Zejména děkuju Dáše za vše, za pomoc s přihláškou, dojezdy a odjezdy, půjčení běhacího vybavení, cenné rady a zkušenosti. Moc si toho vážíme. A také Martince za moc dobrý, sladký dáreček :-) Na konci po vyhlášení se k nám zastavila paní rozhodčí, byla úžasná, moc milá a Z Amory přímo nadšená. Prý byla Amora výborná, super-rychlá, a perfektní. Čas sice nikdo nevíme, protože já v nadšení chytajíce Amoru nic dalšího nevnímala a neposlouchala, a nikde to není napsané, ale paní rozhodčí to tipuje kolem 30 sekund. Časy jdou zatím mimo mě, ale jak jsem se dozvěděla, mohl by to být dokonce možná rekord dráhy.... Po příjezdu domů spala Amora ještě celý další den, a od včera už je akční jako Šílenka Láskorádová. Těšíme se zase na příště :-)

Nika, Amora, Charlottka
 
Pořád natěšená se zájmem sleduje dráhu, jen si tam přiskočit... Amora splňuje svůj první licenční běh 
 


Linda, Amora a Nika
 
Naše barzojí výprava :-)
zleva: Martinka, Charlottka, Amora, Nika, Dáša, Linda 
 
 
Za fotky děkujeme Dáše Fialové a Martince Kubínové :-)
 

27.8.2015

Představujeme náš chovný plán na zimu 2015/16 :-)

otec: Markiz Stepowy Goniec (import Polsko)

matka: Ch.JCh.CESJW´12 Ann Sophie (import Itálie)

13.8.2015

Hurrá! Dnes přišlo poštou. Amora už je chovná fena

Jsme překvapení, jak rychle to šlo a přišlo. Děkujeme :-)

 

Děkujeme za krásné foto Ing. Evě Mizerové :-)

 

A spouštíme výběrové řízení, nápadníci hlaste se, na naší známé adrese

ať má naše natěšená anglická holčička z Rakouska z čeho vybírat :-)

 

8.8.2015

Trochu jsme si z výživného letního odpočívání odběhli s Amorou a Timem na Krajskou výstavu psů do Kladna. Byl horký letní den jako poslední dny, teplota se šplhala nahoru, div ani opět stupnice teploměru nestačila... Měli jsme to pěkně promyšlené dopředu :-) Vyrazili jsme už brzo ráno s východem slunce, v hale bylo ze začatku krásně chladno a v kruhu šli barzoji na řadu jako první, což bylo moc příjemné překvapení. Když to shrnu, přišli jsme, ochladili, vyhráli, viděli se s přáteli a naší Ladou Vetřelcovou a její maminkou a Belou s Fantomem. Dali si společně s Verčou, Hankou a Petíkem dobrou rybízovou zmrzlinu, ochladili, popovídali a hurá domů, ochladit, a tentokrát žádné zdržování, abychom se neuvařili... I tak nám bylo velké vedro. Vlak domů byl krásně klimatizovaný, podobné teploty jako mrazáky ve velkých obchodech, úplně paráda :-) Ale, bylo mi líto všech, kteří dnes uvizli na cestě a pekli se v autech jak v pekáčích všude jako v rozpálené troubě, bylo to o život :-( Cestou domů jsme to pěškochodem přes Labe, znovu ochladit a doma jsme na celé odpoledne odpadli a usnuli. Už jsme nakrmené a hurá spinkat. Dobrou a děkujeme za dnešní den ;-)

 

 

6.8.2015

Děkujeme Věrce za krásnou koláž :-) 

Smečka dona Zuzia   

Arinka, Amora, Sophy a Markiz

 

25.7.2015

Ještě jednou a odjinud. Holky dneska odjely do Hořovic a přece nebudu sedět doma a na zadečku sám, tak jsem jel taky, ale jinam :-) Na druhé straně Řípu startoval Timeček na Krajské výstavě psů v Martiněvsi. A jak to dopadlo? Veni, vidi, vici. Pak si ještě popovídal s kamarády od dalmoušů a jel domů :-)

     Děkujeme za krásné ceny :-) Tim - Výborný 1, Vítěz Třídy, Krajský Vítěz, BIG X.

 

25.7.2015

Léto je v plném proudu a my jsme si odskočily na Klubovou výstavu KCHCH do Hořovic. Amora měla v Čechách poprvé výstavní premiéru, ihned se rozkoukala a s úsměvem poznávala nové kamarády. Jsem ráda, že jí naše výletování tak moc baví. Doprovázela jí Sophy, která sice něměla zrovna tu nejveselejší náladu, ale byla přítomna :-))  Hezky jsme si to užily s Dášou a jejima psíma holkama. Nejdřív nás déšť cestou totálně promáčel, pak nás sluníčko trochu upeklo, daly jsme si výborný oběd, pak nás smetl orkán, štípla mě vosa  a taky jsme něco vyhrály. Bylo to fajn a už se těšíme na příště :-)

Amora v pohybu
 
Sophy v pohybu
 
Sophy, Amora, Dáša a Nika s její mámou Lindou
 
Sophy, Amora, já a Nika a její máma Linda
 

feny, třída otevřená (Amora první zleva)

 

čekáme na posouzení :-)
Zuzka ,Ceridwen, Linda, Nika, Sophy, Amora, Petr, Petík a já

 

Děkujeme za fotky Evě Mizerové a Dáše Fialové :-)

2.7.2015

Všechno nejlepší k Tvým 4. narozeninám Sophy a přání všeho nejlepšího i Tvým sourozencům! 

To to letí princezničko moje, prožily jsme si toho spolu už hodně, jsem stále štastná, že Tě mám <3

21.6.2015

Jak víte, žijeme v místě Praotce Čecha a to by bylo, abychom se zase nepodívali do země jeho bratra Lecha, a aspoň jednou přímo do města, které nosí jméno Lechova syna Krakow. Zde se totiž konala XIX Medzynarodowa Wystawa Psow Rasowych w Krakowie. Tento polský výlet trval při bdělém stavu přes 36 hodin. Byli jsme s Markízkem velmi unavení, ale stálo to za to :-) Tato výstava byla přehlídkou špičkových polských chovů a také psů z Ukrajiny, Estonska, Německa, Itálie a Ruska. Markizek viděl po 5-ti letech znovu svého chovatele, své dvě krásné sestřičky a jejich dětičky. Hned dpo výstavě jsme jeli na vyhlídkovou jízdu městem s obědem, pak krátký odpočinek a dál hurá na krátký piknik před naší cestou zpět k našim polským přátelům, kde jsme se spolu krásně zasmáli. :-) Moc děkujeme všem našim přátelům, kteří nám s tímto výletem pomohli. Moc děkujeme za tak krásný a veselý čas, co jme spolu mohli strávit. Čas utíkal tak rychle, ale byli jsme štastní, že jsme se s Vámi mohli vidět. Máme skvělé vzpomínky a hlavně děkujeme zejména naší nejdražší Agnieszce a její mámě Ewě! Bez Vás by to nebylo pro nás možné. Snad si to brzy zopakujeme. Bylo nám velkou ctí a potěšením :-)) No, a kdo ví, třeba i jednou zamíříme ještě do místa, kde sídlíl Čechův i Lechův bratr Rus :-)

Běháme o Res.CACIBA (Markízek první zleva)
 
Markizek a jeho sestra Manon Lescaut Stepowy Goniec
 
Markízek a Nadja (Niewinna Nadzieja Polot)

 
Piknikujeme v chs Polot :-)

 

Děkujeme za krásná fota Agnieszka Safinská, Malgorzata Spiradek, Małgorzata Hebel. Více fotek bde ještě později :-)

14.6.2015

V neděli se konala XL Kakonoska Wystawa Psow Rasowych v hezkém městečku Jelenia Gora. Bylo strašné horko, počasí nás doslova vařilo, grilovalo a smažilo. Byla jsem nakonec ráda, že jsem to nějak zvládla, bylo mi celý den moc špatně... ale jinak byl celý den hezký. Markízek svou třídu vyhrál, dostal zlatou medaili a stal se Čekatelem Šampiona Polska. Amora byla poprvé s námi na výstavě, dostala stříbrnou medaili a na výletě se jí také moc líbilo. Máme také výborné posudky. Markízův začínal slovy: "Mocny i elegancki pies...." a Amory posudek začínal slovy: "Delikatna suka..." :-) Nechyběla nám s sebou ani Věrky puntíkatá holčička Cherrýtka, která si také odnesla stříbrnou medaili. :-)

   

5.6.2015

První červnový pátek, handling seminář :-) Amoru a mě čekala další víkend výstava, tak jsme si to šly spolu vyzkoušet nanečisto. Bavilo nás to obě a za odměnu jsme si odnesly moc dobré psí mlsky. Děkujeme :-)

30.5.2015

Doma už jsme byli, tak hurá do daleka :-) Na Speciální výstavu chrtů v Náměšti nad Oslavou jsem se těšila docela dlouho. Je vždy krásná, v krásném zámeckém parku, na čerstvém vzduchu a s vyjímečným rozhodčím. Letos tomu bylo zase tak a jako rozhodčí byl navrhnut pan Graham Hill, velmi vážený chovatel barzojů, vysoký funkcionář a slavný rozhodčí. Naše psí holky si řekly, že v květnu budou hárat a chtějí sedět doma, plán dodržely :-) takže celý květen sedí doma a Markízek nadšeně výletuje za všecky :-) Markízkova třída byla opět nejobsazenější třídou, bylo zde přihlášeno celkem 7 psů. Markízek si vedl skvěle, stále s dobrou náladou jsme si vše užívali a vyhráli jsme první místo. Pan rozhodčí byl z Markízka velmi nadšený, moc se mu líbil. Markízek z pana rozhodčího také, a dokonce si poskočil, aby mu dal pusu na tvář :-) Celý den jsme strávili ve skvělé společnosti s přáteli, byla legrace a moc fajn odlehčená atmosféra, milá popovídání  a sdílená radost. Děkujeme ještě jednou, máme pořád velikou radost :-) Jsem moc ráda jak si Markízek vede, jak moc se líbil a líbí. Je to necelý měsíc a už je ve špičce, nečekala jsem to :-) Je to krásné, vážíme si toho moc, ale musím taky dodat,  že  je pro nás důležitější ta vzájemná radost, štěstí a každý strávený den spolu dohromady. Cítím se velmi požehnaná mít doma tak úžasné pejsky jaké mám a to s tituly nebo bez, tohle nikdy žádný pohár ani medaile nepřekoná. :-)

začátek - Psi, třída otevřená

 
pořadí - Markízek Výborný 1, CAC 
nyní Čekatel titulu Šampion České Republiky

 
Vítězové tříd o titul Vítěz Speciální Výstavy Chrtů Dáša s Arnikou a Petra s Arashidem BarryBady           

 

  

Společně s panem Graham Hill, chovatel Dimland Borzois (UK)

  • Tajemník The Welsh kennel Club
  • President of The Gundog Society of Wales

  • President of the Working & Pastoral Breeds of Wales

  • President of Rottweiler Club of Wales

  • Patron of the Welsh Springer Spanile club of Wales

  • Člen výboru Kennel Club Breed Standard, Stud Book a KC Show Executive Sub-committee

  • Člen organizačního týmu na Cruft´s

  •  Cruft´s komentátor v hlavním kruhu

  • Aprobovaný rozhodčí k zadávání KC Challenge Certificates pro 28 plemen v KC Hounds skupině, pro  6 plemen v KC Pastoral skupině  a pro Rotvajlery

  • Aprobovaný rozhodčí pro KC skupiny Hounds a Pastoral na úrovni Championship show

 

Děkujeme za krásné fotky Dáše Fialové, Petře Vlčkové, Věrce Kvapulinské a Evě Mizerové :-)

 

28.5.2015

 

Jupí! Markízek už je chovný pes, dnes byl uchovněn

 

"Takže holky hlaste se, na mé známé adrese :-)

..ale netlačte se, hezky všechny do řady, 

už se na vás těším, na všechny se dostane :-))"

 

 

Za krásné foto děkujeme Evě Mizerové :-)

23.5.2015 odpoledne

...z výstavy jsme pokračovali s naším dalmatinem Ťuldou na Hasičský den do Roudnice nad Labem. V minulosti byli právě dalmatini pomocnými psy hasičů v Chicagu (USA), kteří je mají i ve svém znaku. Ťulda pak dostal za odměnu dobrou čokoládovou lízanou :-)

23.5.2015 dopoledne

Květen je dobrý měsíc na výletování, není ani zima ani vedro, ani bouřky ani orkány :-) A když výletujem do dálek, to by bylo, abychom chyběli u nás doma. Tak jsme vyrazili na Mezinárodní výstavu psů v Litoměřicích, kde je to vždy pěkné a máme to tam rádi. Byla to premiéra nové paní rozhodčí pro plemeno Barzoj, která byla velmi milá a každému řekla svůj názor a důvod k umístění. To se ted už na výstavách často nestává, takže to byla příjemná změna. Markízek byl celou dobu nejvíc unešen hlavně z Československých vlčáků, kteří stáli hned vedle nás jako by potkal staré známé a chtěl za nimi furt chodit. U kruhu vlků byl i nádherný Saarloosův vlčák, ze kterého jsme zase byli unešeni my. Byl tak krásný, velký a typický, že jsem to už dlouho neviděla. Počasí se povedlo a po obědě už jsme spěchali domů. Děkujeme za hezké umístění a přátelská setkání :-)

Za krásné fotky děkujeme Evě Mizerové :-)

 

květen 2015 

Amora už tady má také svou webovou stránku, koukněte zde ;-)

  

 

8.5.2015

Ani nevím, jak ten týden tak rychle utekl a už tu byl pátek, český národní svátek a Jubilejní 20. Klubová výstava KCHaPB v Mladé Boleslavi. Na tuto výstavu jsme jeli jen kvůli paní rozhodčí Libuši Ubrové, specialistce na plemeno. Jejího názoru si cením, vždy jí ráda vidím a byla jsem velmi zvědavá, co mi na Markízka řekne. Markízkova třída byla asi nejobsazenější třídou na výstavě, sešlo se zde 5 krásných psů. Ani nevím, kdo měl nakonec větší radost, jestli my s Markízkem na druhém místě anebo Martina na prvním, pro nás obě nečekaný úspěch, naše radost byla veliká. Následoval oběd, velmi dobré čínské nudle se zeleninou a kuřecím masem a na závěr jsme dostali kousek výborného dortu, pečený speciálně k výročí klubu. I přes určité záležitosti, to nakonec bylo fajn a nechybělo setkání s přáteli a fajn popovídání. :-)

Celý den jsme si užili mimojiné i s Dášou a její milou a přátelskou fenečkou "Nikou" (Arnika BarryBady). :-))

  

Děkujeme za fotky Dáše Fialové, Evě Mizerové a Martině Kubínové (s Markízkem na fotce nahoře vpravo) :-)        

3.5.2015

....dále jsme od chrtů hned pokračovali na Světovou výstavu Dalmatinů WAFDAL 2015, kterou letošní rok hostila Česká republika a konala se v Praze. Nejen, že to byla velmi důležitá údalost, ale také nám opět nechyběl úsměv na tváři a panovala velmi dobrá nálada. Proběhlo mnoho přátelských setkání, milého mezinárodního popovídání a předalo se mnoho pozdravů. Byla to opět zajímavá přehlídka dalmatinů různých států. Organizace perfektně zvládnutá, radost pohledět. Nechybělo ani velmi dobré občerstvení... Všude mě doprovázel Markízek, který má dalmatiny moc rád a našel si tam hned další psí kamarádku, fenku Amerického Bezsrstého Teriéra :-) Nakonec jsme pokračovali s Petrovětry na dobrý oběd a pak hurá domů odpočívat a spát :-)  

              
 

Markizek se mnou na Světové výstavě 

Dalmatinů WAFDAL 2015

 

      

Společně s paní Liliane de Ridder Onghena, 

Mezinárodní rozhodčí a  Předsedkyně WAFDAL,  

Evou a jejím Gery Petrovický vítr

3.5.2015

No a nedělní ráno mi nebylo dobře a vůbec se mi z postele nechtělo. Ale na poslední chvíli to vyšlo a "hurá" ven. Ten den to bylo takzvaně "2v1". Opět jsme viděli krásný východ slunce nad krajinou a pak hurá zase do haly v Praze - Letňanech na velmi pěknou Klubovou výstavu KCHCH. Akira v neděli odpočívala doma, přeci jen je to už starší dáma a možná se jí o nás třeba zdálo, kdo ví :-)) Takže dnes jen s Markízkem, který už věděl co ho čeká a řeknu vám, každý den je pro něj nový začátek a nové dobrodružství. Tento den byl pro nás s velkou radostí tak trochu slavnostní, Markízek totiž získal svůj úplně první výstavní titul v životě. Po setkáních a popovídáních s kamarády a známými jsme od chrtů dále pokračovali na Světovou výstavu Dalmatinů WAFDAL 2015.... (viz. výše)

Děkujeme za foto Aleně Mládkové. :-)

2.5.2015

V sobotu se konala Mezinárodní výstava psu v Praze - Letnaněch, kde soutežila naše zlatunka, veteránka Akira, která se tak moc líbila, že svým vítězstvím splnila podmínky pro Veterán Šampiona ČR a paní rozhodčí se nad ní tak rozplývala, že slovy "Proč jste jí nepřihlásila do třídy otevřené? To je velká škoda..." mi skoro vyrazila dech. S odpovědí, že je jí už skoro 9 let mi mile řekla: "no a? tam můžete do kolika chcete, je opravdu moc krásná", měla pravdu a hned mi vykouzlila úsměv na tváři. Byla to též i Markízkova premiéra. Byl se mnou na výstavě poprvé a musím říct, je to tak nadšený výletníček, že i když byl unavený, stále se usmíval a měl veselou náladu. Na výstavě se mu moc líbilo a dál jsme pokračovali fandit k dalmatinům, pozdravili a popovídali jsme s přáteli směrem na dobrý oběd a pak hurá domů, padnout za vlast :-)

 

Děkujeme za fotky Markétě Sousedíkové

1.5.2015

Čas nám teď utíká velmi rychle a stejně tak rychle přišel i květen, pro nás měsíc plný maratonů, akcí a povinností. A tak se nám hned první květnový víkend sešlo několik důležitých akcí najednou. Ale pekně popořádku. V pátek se konalo Mezinárodní Výroční setkání WAFDAL 2015 v TOP hotelu Praha, rádi jsme se tam zastavili. Proběhla přátelská setkání, milá mezinárodní povídání a pozdravy. Nechyběly ani delegace z Bulharska, Anglie, Německa, Belgie, Finska a jiných států, kteří se s námi podělili o velmi zajímavé info :-)

 

duben 2015 

Vítame mezi námi novou barzojí holčičku jménem Amora Spirit of the Tsar, lidově řečenou "BrAmbora" celým domácím jménem "Šílenka Láskorádová". Amora se k nám připojila již v březnu a je import z Rakouska. Přišla přes mezinárodní projekt na pomoc barzojům SOS Barzoj, kterému jsem hrdým patronem. Tuto novinku uvadím až teď, vzhledem ke smutným údálostem, které nás v březnu velmi zasáhly...

 

11.4.2015

Sobotu jsme strávili na výborném Handling semináři spojeném s výstavou nanečisto. Markízek všechno velmi rychle pochopil, je to moc chytrý kluk a všechny výlety má moc rád, je vždycky radostně připravený a natěšený, co se bude dít. Jako žáček, který se tam nejvíc naučil vyhrál 1.místo v jeho skupině a 2.místo v BIS části. Strávili jsme tam spolu velmi pěkný den s dalšími hezkými plemeny, výbornými lektory, paní rozhodčí a všemi milými lidmi. Za vše moc děkujeme, i za krásné fotky a ceny, které nám udělali velkou radost, pamlsky hlavně Markízkovi a obě krásné ručně dělané kokardy zase mě. Budeme se těšit zase na příště :-)

Děkujeme za foto manželům Bastlovým. :-)

9.4.2015

Všechno nejlepší Markízku k Tvým 5.narozeninám! Hezky si je užij 

Duben 2015

Stalo se u nás mnoho změn a také nás zasáhlo další velmi smutné období, kdy jsme ztratili chuť a sílu do života... více zde. Smečka se mi také obměnila z převážně tmavé barvy, černých trikolorů, na světlou.... Snažíme se pokračovat dál...

Byla přidána kolonka "O lidech a psech", kde najdete mnoho zajímavého k přečtení. Dobré články různých autorů a myšlenek budou postupně přibývat, nejen veselé, ale i vážné, praktické, a také ty ze života. Nyní jich tam objevíte hned pět a to "Teorie Kynologického Olympu", "Obraz dnešní kynologie""Dva vlci", "Už jsem slavná?" a "Ztrácí domestikovaní psi schopnost spolu vycházet?".

začátek Dubna 2015

Markízek dostal svou webovou stránku, kde si ho můžete prohlédnout a hodně se o něm dozvědět. Jsem ráda, že je tu s námi, dělá nám jen samou radost, je to úžasný pejsek 

16.3.2015

Všechno nejlepší Arinko k Tvým dnešním 7.narozeninám! Hezky si je užij 

4.3.2015

Středu jsem mimojiné strávila i na milé návštěvě v chs BarryBady, kde už na mě také čekal Arabis BarryBady "Bertík". Byla jsem moc ráda, že jsem se stihla rozloučit s tímto mým velkým oblíbencem  před jeho odjezdem do jeho nového milujícího domova. Samozřejmě se mi věnovali i Bertíkovi krásní sourozenci, společně jsme se spolu pomazlili, popovídali a zasmáli. Dvě nádherné poslední holčičky jsou pro zájemce zatím ještě k dispozici. Více zde. :-) Děkuju chovatelce Dáše Fialové za tyto krásné Bertíkovy momentky :-)

        
  Nejdřív pomazlit... ..dále opusinkovat....
   
  ..pak jsme popovídali... ...a byl spokojený :-)

 

14.2.2015

Všechno nejlepší našim barzojím sourozencům Terezce a Timečkovi k jejich dnešním 6. narozeninám! ♥ 

Vše nejlepší také celému Valentýnskému vrhu "T" Fi-It :-)

zima 2015

Vítáme doma nového psího kamaráda. Ať se ti u nás líbí :-) Venku je sice ještě zima, ale jsme tam rádi a tak přinášíme foto z naší odpolední procházky. Ťulda také vyfasoval nového psího kamaráda. Nejdřív se s ním moc fotit nechtěl, ale běhá s ním rád. :-)

 

26.1.2015

Pondělní dopoledne jsem se už těšila na krásnou návštěvu a setkání v chovatelské stanici BarryBady. Odpoledne jsem se totiž zaskočila podívat na jejich úžasná barzojí miminka. Štěňátka jsou to moc veselá, miloučká, přátelská a roztomilá. Přesně tak jak to má být. Některá z nich jsou ještě k dispozici. Více zde. Děkuji Dáše a její rodině za velmi vřelé přivítání, výborný oběd a krásně strávený čas, uteklo nám to rychle :-)

 
  Aronia BarryBady   "Reňa" Alyssum BarryBady   "Elis"

 

10. - 11.1.2015

Bylo velmi pěkné se zhruba po 18-ti letech vrátit podívat zpět na výstavu na Slovensko. Tento víkend se konala DUOCACIB Winter Show Nitra. Výlet jsme si se Sophy moc užily. Byla kouzelná, moc se všem líbila, vyhrála co mohla a dokonce si získala i několik zájemců o její štěňátka. Byl to obrovský úspěch, který jsem ani nečekala. Také bylo moc hezké vidět, že si stále vystavovatelé na výstavách pomáhají a někdy si i fandí. Děkujeme za pěkný čas, který jsme spolu mohli strávit, s přáteli, poznat nové. Děkujeme také za Vaší podporu, za skvělé fotky Evě Mizerové a  krásné video Věrce Hejtíkové. Přinesli jste nám štěstí :-)

Sobota 10.1. Ch. JCh. Ann Sophie Neděle 11.1.