Z DŮVODŮ MALÉ KAPACITY TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK JSME SE PŘESUNULI NA NOVÉ:

https://donazuzia.webnode.cz/

 

Novinky * News 

 

 

           

Na Vaše přání pokračujeme v kolonce - Novinky.  

Děkujeme za Váš zájem. Jsme rádi, že jste s námi. :-)

---------------------

Special by your request, we continue in section - News.

Thank you for your interest. We are glad that you are with us. :-)

 

 

                                                                  


       

    

Na Vaše přání pokračujeme v kolonce - Novinky.  

Děkujeme za Váš zájem. Jsme rádi, že jste s námi.  

---------------------

Special by your request, we continue in section - News.

Thank you for your interest. We are glad that you are with us.

 

 

                        

 

 

ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE, KLIDNÉ SVÁTKY A PF 2018 VŠEM PŘEJE DONA ZUZIA :-)  

MERRY CHRISTMAS, PEACEFUL HOLIDAYS AND PF 2018 TO ALL FROM DONA ZUZIA :-)  

12.11.2017

Mám za sebou krásný,ale opravdu náročný víkend. V sobotu báječná oslava s přáteli, kterou jsme si skvěle užili a moc se nasmáli + pomazlení a poznání známých i nových barzojíků. V neděli výlet na Světovou výstavu psů do Lipska v Německu. Děkuju moc Šárce a Tomovi za celý servis a báječný oběd + moc gratuluji k velikánskému úspěchu! Moc ráda jsem viděla všechny přátele ze všech států, od všech plemen, krásně jsme si popovídali, pomazlili všechny pejsky, zejména jsem přebíhala mezi Barzoji a pak k Polským chrtům. Gratuluji všem k jejich úspěchům a dvakrát tolik všem přátelům, co si odnesli tituly nejvyšší a z kruhu odcházeli už se Světovými Vítězi. Až mi to jednou vrhlo i slzy radosti do očí. Byla to paráda a příště zase naviděnou.Yeehaw! 

p.s. Bylo také hezké a zajímavé procházet "mezinárodní uličkou" a popovídat se zástupci nejvyšších kynologických organizací různých zemí, zejména mě oslovily výborné a velmi milé zástupkyně ENCI (Itálie), VDH (Německo) a RSCE (Španělsko).

4.11.+ 5.11.2017

Tentokrát byla smečka dona Zuzia doma a já se jela podívat a vidět s přáteli na Mezinárodní výstavu psů v Praze Letňanech. Víkend to byl hezký, i když náročný. Sobotu jsem si odskočila nejen na výstavu,ale u barzojů i víceméně neplánově do kruhu, v rámci handlingu fenečky v dorostu Amálka Segin Swoosh, posuzovala je německá rozhodčí paní Ingrid Krah-Heiermann. Poprvé v kruhu, jsme odcházely s ohodnocení Velmi Nadějná 1. Moc gratuluji majitelce Lence a děkuji za foto Péťe Drbalové. :-)  V neděli jsem také pomáhala mé sestře Věrce u dalmatinů, nakonec jsem šla i neplánovaně do kruhu v rámci handlingu jejího dalmatina Ch.Falca Petrovický vítr ve třídě veteránů, kdy posuzoval pan Arne Foss z Norska. S přáteli jsme hezky popovídali, dali si i oběd a pak honem frr domů. Za foto díky Aleně Lukešové :-)

14.+ 15.10.2017

2x październikowe wystawy Jelenia Góra 2017 Polska

Udělali jsme si moc hezký výlet do polského lázeňského městečka Jelenia Góra na dvě Národní výstavy psů. Jako reprezentanti našeho chovu jel můj mladý Artur a jeho setřička Alizabeth dona Zuzia "Betty", fenka mé sestry Věrky. Vedli jsme si výborně. Artur i Betty se stali Čekately titulu Šampion Polska, Artur ještě Čekatelem titulu Klubový Šampion KCHCH a oba ještě startovali odpoledne v soutěži o Nejlepší pár výstavy. V sobotu posuzovala polská, výborná a profesionální rozhodčí Blanka Horbatowska ( Chs Arcturus ) a v neděli nás výborně ohodnotil jej polský kolega pan Piotr Krol. Děkujeme za krásná hodnocení. Přidávám krátký postřeh. Jelikož jsme potkali i několik vystavujcích z Čech, jedny ostudné k nimž se vyjadřovat nebudu, ale další báječné a i pár přátel, nejen od chrtů, ale i dalších plemen, se kterými jsme se rádi viděli a dobře popovídali. Dokonce mě v neděli píchla vosa a další česká vystavovatelka s afgánkami mi pomohla protialergickým práškem. Ještě že tak, dostavovala se silnější reakce. Nejde totiž jen o tituly, ale také o hezký výlet, fair soutěž, slušné chování a milá setkání. V neděli jsme se též pozdravili s přáteli od Polských chrtů a udělali príma společné foto. Potkáváme se rádi a bylo to moc fajn :-)

KRAJOWA WYSTAWA PSOW RASOWYCH 14.10.2017
Chart Rosyjski sedzia: Blanka Horbatowska (PL)
ARTUR DONA ZUZIA: Výborný 1, CWC, Nejlepší pes, BOS
ALIZABETH DONA ZUZIA: Výborná 1, CWC
 
3.JESIENNA KRAJOWA WYSTAWA PSOW RASOWYCH 15.10.2017
Chart Rosyjski sedzia: Piotr Król (PL)
ARTUR DONA ZUZIA: Výborný 1, CWC

 ALIZABETH DONA ZUZIA: Výborná 1, CWC

Polští Chrti Jelenia Gora nedělě 15.10.2017  Táňa se Zrzenkou,já s Arturem a Hanka s Betty Ťáňa se Zrzenkoiu,Já s Betty a Arturem a paní Gabriela s afgánkami

8.10.2017

Neděle brzo ráno, čerstvě vylíhnutí, sotva rozkoukaní jsme se ráno moc rádi přidali k Marušce, Tomovi a Kroko a frčeli do Českých Budějovic na Mezinárodní výstavu psů. Bohužel jsme se na místě dozvěděli,že je změna rozhodčího. Neposuzovala paní Sosnová, nýbrž pan Tibor Havelka.  Měli jsme s Arturem začínat posuzování a jít úplně první v 9 hodin ráno. V 9:15 se od pana rozhodčího dozvídám, že ne,nejdřív se posoudí plemena podle plánu jeho kruhu, pak až chrti. A přitom volá do kruhu Deerhoundy, kteří měli jít až více ke konci. Na můj dotaz se dozvídám,že těch je nejmín,takže je posoudí první, pak "jeho kruh" a nasledovně my. No jemně řečeno, byl velmi velmi rozladěn. Tak jsme čekali a čekali. Po půl jedné znovu připravení u kruhu, pan rozhodčí již unaven, naladěn ještě hůře než brzy ráno. Při pohledu na nás ještě nevrlejší. Šli jsme s Arturem za "chrtí kruh" tedy první a dostali jsme to "pořádně sežrat". V kruhu panovala velmi spěchající atmosfera, arogantní, velice naštvané chování, všichni vystavující vystresovaní, psi ještě více. Chování pana rozhodčího je pro nás nepřijatelné. Jinak se celý výlet velmi povedl, krásně jsme s přáteli popovídali, dali si cestou dobrý oběd a ještě se hodně nasmáli.  :-)

zleva: Tom, Jůlinka, Péťa, Daraska, Error, Breezinka, Lenka, Ejminka, Kroko, Maruška, Tereza, Doreenka, Artur a já

Za foto děkujeme Petře Drbakové, fotil její Péťa :-)

 

7.10.2017

V sobotu jsme se s Arturem svezli na Bonitaci Klubu Chovatelů Chrtů do Mladé Boleslavi. Přibalili nás k sobě Tom a Mázy bráška Kim. Gratulujeme též k úspěšnému uchovnění. Artur má výborný Bonitační posudek, byl změřen a veškerá měření přesně odpovídají standardem daným poměrům. Bonitace probíhala výborně, pěkně od ruky, do 5-ti minut jsme byli hotovi. Moc se mi to líbilo, je vidět a velmi poznat, když jí dělají odborníci na plemeno. Máme velkou radost a děkujeme.

"Takže holky hlaste se, na mé známé adrese ..ale netlačte se, hezky všechny do řady, 

už se na vás těším, na všechny se dostane :-)"

28.9.2017

Podřipská Krajská výstava psů v Martiněvsi

Alizabeth Dona Zuzia poprvé v mezitřídě získala krásné ocenění Výborná 1, Vítěz Třídy, Krajský Vítěz a její tatínek Timur Fi-It ve třídě veteránů Výborný 1, Vítěz třídy Veteránů, Nejlepší Veterán. Posuzoval pan Iuza Beradze (GEO). Moc gratulujeme majitelce Věrce Hejtík, máme radost velikou! :-) Více ZDE.

16.9.2017

Sobotu jsme strávili na moc hezké Klubové výstavě Barzojů chovatelského klubu KChaPb na KonopištiPosuzovala paní Andreja Novak ze Slovinska (Chs Ninochka's). Celá akce se moc povedla, hezky jsme si jí užili. Byl to radostný výlet s velmi veselou náladou, a hlavně jsem se těšila na přátele, můj odchov Apolenku dona Zuzia, soutěžila poprvé v mezitřídě s výsledkem Výborná 3, moc gratuluji majitelce Dáše Fialové a také jsem se těšila na soutěž o Nejlepší pár výstavy. I proto jel 7 a půl letý Markizek a 5 a půl letá BramOba mi dělali velikou radost a můj sobolí pár se umístil na krásném druhém místě, tzn. 2.Nejlepší pár výstavyS posudky mých psů plně souhlasím, ráda jsem Andreju viděla a moc ráda jsem si s ní po výstavě dala oběd, krásně jsme si popovídaly. Přeju bezpečnou dalekou cestu domů a děkuju. Bylo to přo mě velkým potěšením. :-) 

Amora Spirit of the Tsar "Bram" (5 a půl roku)
třída otevřená

Markiz Stepowy Goniec "Markizek" (7 a půl roku)
třída otevřená

   
  

Apolenka dona Zuzia "Mashi" (skoro 17 měsíců)
mezitřída

Markiz Stepowy Goniec + Amora Spirit of the Tsar

2.Nejlepší pár celé výstavy

Děkuju moc za fotky Petře Drbalové :-)

KRAJOWA WYSTAWA PSOW RASOWYCH 14.10.2017 3.JESIENNA KRAJOWA WYSTAWA PSOW RASOWYCH 15.10.2017
Chart Rosyjski sedzia: Blanka Horbatowska (PL) Chart Rosyjski sedzia: Piotr Król (PL)
ARTUR DONA ZUZIA: Výborný 1, CWC, Nejlepší pes, BOS ARTUR DONA ZUZIA: Výborný 1, CWC

ALIZABETH DONA ZUZIA: Výborná 1, CWC

 ALIZABETH DONA ZUZIA: Výborný 1, CWC

 

5.9.2017

Člověk míní, příroda mění... Bram bohužel nezabřezla. Mrzí mě to, všichni jsme se už moc těšili.  

Děkuju za tak velký zájem o naše štěňátka. Uvídíme co dál...

18.8.2017

V pátek jsme se zúčastnili Klubové výstavy dalmatinů v Bratislavě, která byla pořádána na počest 40. výročí Klubu Chovatelů Dalmatínských Psov. Posuzovala zde legendární rozhodčí, chovatelka z Anglie paní Brenda Rance , světoznámá Chs Olbero. 
Za Petrovětry reprezentovaly naše dvě děti, Inka a Irina Petrovický vítr. Obě dvě jsou vnučky Olbero, na jejíž liniích v různých kombinacích léta chováme. Paní Brenda Rance měla z našich potomků Olbero velikou radost, srdečně jsme si po výstavě na meetingu popovídaly nejen o chovu a liniích, ale i o našich psech a zkušenostech. Bylo to velmi milé a hezké setkání, taktéž i s ostatními účastníky. Výstava byla moc príma. Byla to krásná mezinárodní přehlídka psů a chovů. Děkuji Frank Werner za pomoc při převedení Iriny. Děkuji Míše Chrenové za odvoz na nádraží. Dalmatin klubu SK děkujeme, že nám umožnil toto setkání. Všechny jsme vás rády viděly. :-) Tento den byl pro mě významný ještě podruhé, stala jsem se ČLENEM KLUBU CHOVATELŮ DALMATINSKÝCH PSOV. Děkuji za nabídku, ráda jsem součástí tohoto dlouholetého klubu s tradicí.

        Feny, trieda: Mladší dorast:

  • INKA PETROVICKÝ VÍTR "Čúča" : Velmi Nadějná 2 (2/6)
    Posudek: 5 month black spotted puppy bitch. Lovely head and expression and strong quarters. Correct topline and good bone throughout. Needs time to grow in body but a lovely type who moved soundly and correctly to win the place. 

  • IRINA PETROVICKÝ VÍTR "Izolda": Velmi Nadějná 3 (3/6) 
    Posudek: Pretty 5 months black spotted bitch puppy. Lovely dark pigmentation on tight coat. Evenly spotted. Lovely strong quarters. Just a bit splayed in her feet and lower set of tail. Good hind angulation. 

Společně s paní Brendou Rance (UK). Moc jsme se jí líbily a ze štěňátek byla přímo nadšená. O to víc, když se později dozvěděla, že jsou to potomci jejích psů a linií. Děkuju za tak milá slova, krásné hodnocení a srdečné setkání. 

13.8.2017

Mezinárodní výstava psů 12.8.2017 Mladá Boleslav (CZ)

Barzoj, Rozhodčí: Petr Řehánek (CZ)


třída veteránů: Timur Fi-It: Výborný 1, Vítěz třídy, Best Veteran

třída mladých: Alizabeth dona ZuziaVýborná 2

Děkujeme za krásná fota Petře Drbalové a Ing.Evě Elfce Mizerové :-)

Gratuluji moc majitelce, mojí sestře Věrce :-)

 

 

12.8.2017

Mezinárodní výstava psů 12.8.2017 Mladá Boleslav (CZ) - HANDLING u plemene Dalmatin

Rozhodčí: Volinets Serghei (Moldavia)

President of UChM, President of the Union of Veterinary Specialists of RM, 

President Kennel Union of Moldova, FCI expert.

 

HERMES DANARNY

třída otevřená: Výborný 2,  Res.CAC/ Plný CAC (2/6)

Hermes splnil podmínky k udělení titulu ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY!  Blahopřeji majitelce a chovatelce ;-)

  • Posudek: typical to breeds, very nice head, good long head, good chest, good proportions, movement and professional handling

12.8.2017

Mezinárodní výstava psů 12.8.2017 Mladá Boleslav (CZ) - HANDLING u plemene Dalmatin

Rozhodčí: Volinets Serghei (Moldavia)

President of UChM, President of the Union of Veterinary Specialists of RM, 

President Kennel Union of Moldova, FCI expert.

 

HERMES DANARNY

třída otevřená: Výborný 2,  Res.CAC/ Plný CAC (2/6)

Hermes tímto splnil podmínky k udělení titulu ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY! Jupí!

Blahopřeji majitelce a chova

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yoyo vom Huegel, mezitřída

 chovatel + majitel: Ina Viete, Německo 

Děkuji za krásné video ze třídy otevřené,psi. Autor a zpracování Věrka Hejtíkové a Karel Barták.

Za tyto krásné fotky děkujeme Eva Elfka Mizerová :-)

 

5.8.2017

Krajská výstava psů 5.8.2017 Kladno, Rozhodčí: Antonín Mudra (CZ)

 

Timur Fi-It
tř. veteránů: Výborný 1, Vítěz třídy, Best Veteran !


z posudku::  "9 letý pes dobré výšky, korektní úhlení, standardní hlava, dobrý pigment, dobré oko, dobrý pohyb."

 

více zde. :-)

 

Gratuluji moc mojí sestře Věrce, majitelce Tima a jeho dcerky Alizabeth dona Zuzia :-)

 

29.7.2017

Klubová výstava chrtů KCHCH 29.7.2017 Hořovice (CZ)

Rozhodčí: pan Vladimír Panuška (CZ), Vedoucí kruhu č.2: já 

Pro plemena (90 přihlášených psů v našem kruhu): 
Afgánský chrt (21), Azawakh (4) , Deerhound neboli Skotský Jelení pes (3), Irský vlkodav (21), Italský chrtík (13), Polský chrt (2), Saluki - Perský chrt s třásňemi (17), Sloughi (9)

Vůbec se nenudíme, furt je co dělat :-) Byla to pro mě velmi pěkná a zajmavá zkušennost užít si výstavu zase z jiného úhlu pohledu než jako handler. V našem kruhu panovala velmi příjemná atmosféra a žádný stress. Měla jsem výborný výhled při posuzování, výborný tým v kruhu, bylo zajímavé sledovat pana rozhodčího při celkové práci. A ještě jsem měla možnost konečně v klidu sledovat plemena co mě již déle zajímají. Všechny jsem vás ráda viděla.  Děkuji za příležitost a za tyto fota Evíku :-)

28.7.2017

PŘÍBĚH ŠTĚŇÁTKA - INKA PETROVICKÝ VÍTR

KLIK ZDE.

 

 

 

 

23.7.2017

A hned v neděli.... Speciální výstava chrtů v Praze Holešovicích... v rámci Evropského víkendu chrtů....

Negativa vždy vypouštím, takže k výstavě se vůbec vyjadřovat nebudu, jsem z ní stále velmi rozladěná a doufám, že takovouto akci už nikdy nezažiju. Česko má z ostudy kabát. Děkuju všem přátelům, že mi celý den pomáhali a podrželi mě. Děkuji mockrát váženým rozhodčím za krásné a spravedlivé ocenění mých psů. Děkuju za velmi milé setkání a veselé focení všem vystavovatelům Chrtů Polských.  Všechny jsem Vás ráda viděla. Konkrétní organizátoři, s kterými jsem přišla do konktaktu- před Vámi smekám. A v neposlední řadě všem fotografům velké díky za fotky. Zde foto od Petry Drbalové a Marcin Horbatowski :-)

ARTUR DONA ZUZIA: třída mladých: Výborný 3 (3/6)
rozhodčí: Pan Ake Cronander (SWE)

Ch.CZ, Ch.ČMKU, JCh.CZ, AMAZONKA McCALLEY

třída vítězů: V 2, Res.CAC (2/3), rozhodčí:Ana Mesto Martin (SP)

Polští chrti Arcturus a McCalley

Ch. JCh. EUW´14 Maurycy Arcturus a jeho dvě děti: 

JCh.Awatar McCalley a Ch.JCh.CESJW´16 Amazonka McCalley

 

22.7.2017

O pár dní později v sobotu jsme výletovali na krásnou Krajskou výstavu v Martiněvsi. Každý rok této výstavě dávám přednost přede všemi ostatními a moc ráda se jí účastním. Bylo zde přihlášeno přes 300 psů, posuzovala je zde opět elita, pouze zkušení mezinárodní rozhodčí FCI - Specialisté. Celá akce byla skvěle připravena na velmi vysoké úrovni. Bylo zde výborné zázemí pro vystavovatele, pěkné velké kruhy, všichni vystavovatelé byli včas a dopředu informováni o veškerém dění jako např. rozpisy kruhů, časování apod. Nechybělo jako vždy výborné jídlo, ani stánky s chovatelskými potřebami, zajištěná voda pro psy a bylo i dost čistých toalet. Posuzování probíhalo jako vždy přesně na čas, žádná spoždění a vše pěkně utíkalo. Parkoviště veliké, kousek od kruhů, místa všude dost a pod stromy stín. Organizátoři velkých výstav by se od nich měli učit! Děkujeme za krásný výlet, hezké ocenění našich pejsků, všechny usměvavé tváře a těšíme se zase příště naviděnou. :-) Také děkujeme za všechny tyto krásné fotky Petře Veselé a paní Světlaně Rosenthalové.

MARKIZ STEPOVY GONIEC

Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský Vítěz

Ch. CZ, JCh. PL, JCh. CZ ANN SOPHIE
Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský Vítěz

MARKIZEK + SOPHY

3.Nejlepší pár výstavy

TIMUR FI-IT

Výborný 1, Vítěz třídy Veteránů

Ch. JCh.  AMAZONKA McCALLEY

Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský Vítěz

Romča + Sophy

JUNIOR HANDLING 2.skupina

INKA PETROVICKÝ VÍTR "Čůča" : třída štěňat: Velmi Nadějná 1, 
Rozhodčí na plemeno Dalmatin: Ing.Leoš Jančík (CZ), BIS PUPPY vybírala Mgr. BOŽENA OVESNÁ (CZ)
NAŠE INKA PETROVICKÝ VÍTR SE STALA NEJLEPŠÍM ŠTĚNĚTEM VÝSTAVY !

 

18.7.2017

 
Moc děkuji Julia Meßner do Německa za krásný dárek.
Mám z něj velkou radost a moc se mi líbí :-)
 
 
 
 

 

 

Výborně se nosí a už jsem byla i pochválena, že sluší :-)

 

16.7.2017

V neděli jsme soutěžili na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi. Celý horký den jsem si užili s našimi přáteli, byla legrace a ještě jsme byli úspěšní. Artur vyhrál krásné ocenění Výborný 1, CAJC a Nejlepší Mladý v rase (BOJ) a také se poprvé proběhnul v Čestném kolečku s ostatními Vítězi Mladých ze 10.skupiny FCI Chrti. Děkujeme přátelům za hezký den a ohodnocení paní rozhodčí MVDr. Michaele Pavláskové ze Slovenska.

Děkujeme za fotky "Evíku"  Ing.Eva Elfka Mizerová :-)

 

5.7.2017

Ahoj všem, tak už máme nakryto a ted už jen čekat na sono, zda příroda souhlasí a nebíčko požehnalo. Jsme napnutý a těšíme se moc! Držte všechny palce :-) 

Lubomir i Amora mají velmi přátelské, milé a vyrovnané povahy. Oba jsou plnochrupí s krásným nůžkovým skusem, zcela zdraví + DM N/N Clear.  Oba jsou výborného exteriéru, ušlechtilého typu, s mnoha přednostmi plemene (které se bohužel v dnešní době již vytrácí) -  jako je sytý černý pigment, velké tmavé oči, správné nesení ocasu, výborného pohybu (zejména zmiňuji "dlouhy krok"), atd. stejně tak jako u jejich předků. Jedná se o top show & breeding quality, výborného genotypu, velmi talentované nejen na výstavy, ale také sport a lov, nebo si jen tak doma užívat se svými majiteli radosti běžného života. Prostě typické představitele plemene s tradicí. Jedná se o velmi vzácnou linii, o které můžeme víceméně mluvit jako o nepříbuzné na celou střední Evropu, spíše nepříbuzné na celou Evropu i Ameriku.

Foto z krytí :

(* vyrobeno mobilem / mobile quality)

 

Více zde: Štěňátka / Puppies

 

 

2.7.2017

Všechno nejlepší k Tvým 6. narozeninám "Sophy" a přání všeho nejlepšího i Tvým sourozencům! 

Tak moc pro mě znamenáš, že se to nedá ani slovy říct...

29.6.2017

 

Hurá! Máme dneska super zprávy!


AMORA SPIRIT OF THE TSAR "Bram" 

je DM N/N ČISTÁ!


Byla testována v certifikované laboratoři Laboklin.
Děkuji moc za rychlý servis!

 

 

více o Bram zde :-)

 

 

18.6.2017

Krajská výstava všech plemen mimo NO - ČKS Benátky nad Jizerou 18.06.2017

rozhodčí: Ing.Leoš Jančík (CZ)  Více zde.

 Timur Fi-It  

třída veteránů:  Výborný 1, Vítěz Třídy Veteránů, Nejlepší Veterán

(Zvýrazněna pochvala za dobře utvářenou hlavu, ucho a oko, horní linii a správné úhlení.)

Alizabeth dona Zuzia "Betty"
třída mladých: Výborný 1, Vítěz Třídy Mladých, Nejlepší Mladý jedinec
(Zvýrazněna pochvala za pěknou hlavu, tmavé oko, správné ucho, kostru. Výbornou hor. linii, široký hrudník, správnou záď. Výborná v pohybu a předvedení.)

Gratuluji moc majitelce Věrce Hejtíkové :-)

 

21.5.2017

Nedělní den na Mezinárodní výstavě psů Nord Bohemia Canis. Do Litoměřic na jezdíme vždycky moc rádi. Výstava se koná na hezkém místě, výstavišti Zahrada Čech, kde jak správně tušíte, se vždy také koná na podzim velká výstava zahradníků, pěstitělů, včelařů a dalších. I letos jsme si to moc a moc užili. Barzoji šli na řadi hned brzy ráno po 9. hodině, před nimi pouze dvě plemena a celkem 5 psů. Mladí psi tenktokrát otevírali posuzování v čele s mým Arturem, který nastupoval do kruhu přímo jako první. 

 

Posuzoval výborný pan rozhodčí a odborník na plemeno MVDr. František Šimek (CZ). Posuzování probíhalo přesně jak je u něho zvykem. Tento pan rozhodčí je totiž "ze staré školy"- pro ty co nevědí a setkali se s tímto termínem poprvé (přímo na místě to bylo na ostatních překvapených velmi znát) to znamená, že jeho posuzování je velmi precizní, poctivé, spravedlivé a také přísné. Neujde mu žádná chyba, ani žádný detail a stejně tak i přesně ví, co předvádějící psa dělá a proč. Posuzuje přesně podle Výstavního řádu. Zkontroluje celý chrup psa, velmi odlehčeně řečeno od skusu až po krk. Barzoj je pro něj lovecké plemeno, tak chce vidět i pořádný pohyb, který k plemeni samozřejmě patří a zakládá si na něm. Nehledě na tom, že je to vystudovaný veterinář, takže to můžeme shrnout na rentgenový pohled na celkovou anatomii psa. No a aby toho nebylo ještě málo, perfektně vyhodnocuje i povahy psů (aby taky ne, posuzuje psy od 70.let). A samozřejmě to všechno a všechny nahlas komentuje, protože jde o přínos plemeni, aby chovatelé, majitelé i přihlížející věděli a viděli názorný příklad hned na živo, na vlastní oči. Vše zdůvodní a za každou chybu, snižuje výslednou známku hodnocení daného jedince.

Na tohoto pana rozhodčího vždy ráda jedu, velmi si cením jeho názoru a posouzení. Nejde o to "jen vyhrát", jde v první řadě o názor specialisty. Když to velmi shrnu, Artur se mu opravdu moc líbil! Vyzvidhoval na něm naprosto všechno, viděl přednosti a k mému úžasu na něm nenašel jedinou chybu. Mluvil o něm jako o nadčasovém psu na svůj věk, že je zcela plnochrupý s krásným, správným, nůžkovým skusem. Velmi vyzdvihl jeho tmavý černý pigment o to více, že se jedná o bílého psa. Byl nadšený z jeho velmi vyrovnané přátelské povahy, stále opakoval, že je to velice ušlechtilý pes, ušlechtilý typ s velmi ušlechtilou hlavou (hlava je pro barzoje jedním z typických, velice důležitých znaků plemene). Bylo zmíněno jeho výborné úhlení, kvalitní rámec, výborná horní a dolní linie, perfektní kostra, mohutnost, správný a dynamicky pohyb, typický pro plemeno a také výborné nasazení a nesení ocasu, opět pro plemeno jeden z velmi důležitých typických aspektů a zadána známka Výborná. Uhnuli jsme stranou k okraji kruhu, na řadu šel další mladý pes v naší třídě. V tuto chvílu jsem byla štastná a spokojená. O to víc, že je to teprve třetí Arturova výstava, neabsolvuje žádný předchozí trénink-učí se přímo "na ostro" v kruhu při posuzování. Vše co je vidět, je jen jeho přirozenost. Nakonec si Artur jako jediný z této třídy odnesl známku Výborná a ještě k tomu titul CAJC. Tímto se stal Čekatelem Junior šampiona ČR a já tímto opravdu moc a moc děkuji za vše. Byla jsem štastná, pyšná a dojatá. Vše ve stejný okamžik, jelikož Artur je muj velmi srdeční osudový pes, odchov z mého prvního vrhu barzojů. Tak jako vždycky na každé výstavě po posouzení psů následovaly feny. Ve třídě mladých nastupoval další můj odchov Apolenka dona Zuzia. Předváděla si jí její majitelka Dasa a na obě byla velká radost pohledět. V mezitřídě jsem tentokrát startovala s fenkou Karoliny jménem Akilina Radena Slovakia. Po posouzení barzojů jsme ještě čekali a drželi palce  Šárce Tomovi a Kimovi (tým Chart Polski, bráška mojí Mazinky). Šlo jim to v kruhu parádně a měla jsem za jejich ohodnocení také velikou radost a ještě jednou gratuluji.Následně jsme se ještě pozdravili a krátce popovídali s dalšími přáteli, drželi Kristýnce moc palce ve vedlejším kruhu vlkodavů (moc jí to tam slušelo), báječně se nabaštili a frčeli domů. Děkuji moc všem za krásná fota, milou společnost, pěkný den a gratulujeme. :-) Výsledky Barzojů zde.

  

 

8.5.2017

Pondělí jsme výletovali na Klubovou výstavu barzojů Klubu KChaPb. Na tuto výstavu jsem se také těšila. Výstavy psů v Mladé Boleslavi na Krásné louce jsou vždy hezké, venku na dostihovém závodišti. I letos tomu bylo tak. Nejdřív začnu tím dobrým. Jídlo nám chutnalo, parta přátel nám dělala skvělou společnost, atmosféra okolo kruhu pohodová a fajn. Počasí se celkem také povedlo. Ráno chladno, pak nás ohřálo sluníčko a nakonec zima se studeným větrem, asi se k nám hnala bouřka. Několik hezkých stánků na výstavišti a pozdravení s přáteli. :-)
To špatné z výletů vždy vypouštím a už se tím nadále nezabývám. Ačkoli mě těžce zkolila chřipka, a zdravotně jsem na tom nebyla moc dobře, díky bohu nebylo to v danou chvíli vůbec znát, krom ztíženého dýchaní....Tentokrát mě ale celé posuzování zklamalo. Asi jsem byla namlsaná z minulých ročníků, kdy výstavu vždy zahajil slavnostní nástup a přivítání všech přihlášených i s představením pana/paní rozhodčí, co ten den poszuvoval/a....Ráno začalo slibně, byly předány poháry za Klubové vítěze a já se těšila na Slavnostní nástup.... Ten se nekonal, přivitání přihlášených ani pana rozhodčího také né. Najednou honem kvapem nás volali do kruhu, první šel na řadu Erorrek, otevíral posuzování. Předvedl se krásně a byl výborně připraven. Dále jsme šli s Arturem hned v další třídě. Nastoupili jsme tři a už to začalo.... ještě dnes jsem z toho taková rozčarovaná. Chápu,že pan rozhodčí jako Ředitel výstavy má jistě povinnosti a je vytížen. Ale pokud posuzuje, tak posuzuje. Jeho přístup byl velmi zvláštní...působilo to na mě jakoby ho posuzování barzojů velmi obtěžovalo. Po posouzení prvního pejska v naší třídě nám pan rozhodčí pokynul. Nastoupili jsme na předem určené místo k posouzení, postavili se. On nadiktoval do posudku první věc, pak se zvedl,otočil se, šel k okraji kruhu k nám otočen zády, kde si 5 minut povídal s někým vně kruhu. Celou dobu nás tam nechal takto připravené v postoji stát. Když to tam dopovídal vrátil se a doposoudil třídu. Mě osobně vůbec nevadí snížení známky, ačkoli dodnes netuším za co to je. Ale tento přístup se opravdu nepovedl. Nastoupila další třída, byla ohodnocena. Pak následovala přestávka asi něco okolo 10-ti minut. Další třída, opakovalo se povídání s někým vně kruhu...A tak nějak to pokračovalo, jen s rozdílem,že bez další přestávky. Při posuzování fen se zdálo, že se atmoféra již trochu zklidnila. Já osobně to lehce pocítila až při udělování v rámci vyhodnocení Nejlepší v plemeni, kdy jsem v handlingu předváděla krásnou fenku Heuréku, která si odnesla titul BOS (Best of Opposite sex). Rozloučení jak bylo tradičně dříve také děláno se též nekonalo. Nevadí.....Závěrem,ale musím zmínit, že se mi líbil přístup pana rozhodčího jen v tom, že se od začatku posuzování každého zeptal, zda se s ním chce v rámci prvních míst vyfotit. To každý nedělá a bylo to od něj hezké. Výsledky plemene zde.

Handling + dress-code na přání :-)
pes, třída dorostu: ERORR MISCHENKA (6 měsíců): Velmi Nadějný 1, Nejlepší dorost pes
Moc blahopřeji majitelce Petře Drbalové a také děkuji za tato fota :-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


pes, třída mladých: Můj chlapeček, můj odchov: ARTUR DONA ZUZIA (12 měsíců): Velmi Dobrý 2 (2/3)

Moc děkuji za krásná fota Péťe Drbalové a Markétě Sousedíkové :-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Handling v rámci udělení BOB & BOS (nastoupilo 8 jedinců, 4 psy a 4 feny, udělovalo se vše najednou, tzn. BOJ & BOB & BOS & BOV)
HEURÉKA NIJINSKY BALLET - získala titul BOS. Moc blahopřeji chovatelce/majitelce Ing.Lence Burianové. :-)

 

29.4.2017

Sobotu jsme strávili s Arturem a Bram na Klubové výstavě chrtů KCHCH v Praze TrojiAkce to byla opravdu skvělá, výborné místo, perfektní organizace. Byl to pro nás velmi nabitý den, pro Artura naprosto první výstava a první takto velká akce, ale ještě dnes dojmy jsou. Tak jako u mě tradičně bývá zvykem, stihla jsem toho opět hodně, byla všude a nikde... Krom zaučení pejsků a lidí, také hlavně odvystavovat, mrknout na ostatní plemena, pozdravit přátele od Polských chrtů a mojí Mazinky sourozence a taky na ně mrknout při posuzování, popovídat, naobědvat,natočit krátké video (krátký začátečnický výstavní manuál v angličtině do zahraničí), odběhnout odpolední soutěže párů, cestou domů nakoupit a pak jít i pozdě v noci/ráno spát. Měla jsem toho za celý den plný kecky, skoro nespala, brzy ráno vstávala, chytla jsem ještě před cca týdnem moribundus, jsem na atb. ale celý den jsem si moc a moc užila a byl to báječný zážitek. Posuzování bylo opravdu výborné a spravedlivé. Ačkoli podle mnoha z Vás, co jste se divili, že jsme se neumístili na přednějších prvních místech, já jsem naprosto spokojená, mám radost tak jak to je, už na místě to tak bylo, a plně se s naším hodnocením + umístěním stotožňuji. 

Ráda bych poděkovala mým přátelům za báječně strávený den, výborné paní rozhodčí v našem barzojím kruhu za přesné posudky. Děkuji ještě mockrát oběma paním rozhodčím a divákům k mnoha pochvalám mnou výborného předvedení. Organizátorům za perfektně zvládnutou výstavu a do restaurace za skvělá kafata, oběd. A naposled v neposlední řadě všem úžasným pejskům, které jsem měla ten den v ruce, protože bez nich by to nešlo a šlapali přesně jak bylo třeba. Gratuluji všem majitelům, všem vystavujícím ke všem umístěním a těším se zase naviděnou. Za krásná fota děkuji Markétě Sousedíkové, Ing. Evě Mizerové a Daně Přenosilové za přeposlání Hermelínkových fotek od Ing. L.Burianové - vyrobil Marek Stojka. Bazojí výsledky zde.

pes, třída mladých: Můj chlapeček, můj odchov: ARTUR DONA ZUZIA (12 měsíců): Výborný 2 (2/3)

Pro Artura tohle byla jeho výstavní premiéra. Nikdy dříve na výstavě nebyl, ani se jen tak podívat, ani v kruhu proběhnout. Neabsolvoval žádný předchozí výstavní trénink. Vše se učil na místě a byl báječný! Tvářil se jako profík a bylo pro něj důležité pouze to, že jsme tam my dva spolu. Je to úžasný miláček ;-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Handling: pes, třída otevřená: HERMELIN NIJINSKI BALLET Výborný 3 (3/4)

Gratuluji majitelce Daně Přenosilové :-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Handling: Feny, třída mladých: Můj odchov:  APOLENKA DONA ZUZIA  (12 měsíců): Výborná 2 (2/3)
Gratuluji majitelce Dáše Fialové :-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Feny, třída otevřená: AMORA SPIRIT OF THE TSAR : Výborná 2, Res.CAC

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ARTUR DONA ZUZIA + AMORA SPIRIT OF THE TSAR
2. Nejlepší pár výstavy (2/12)

Odpolední "množstevní" soutěže párů,skupin i chs mám velmi ráda. Moc se mi líbí několik jedinců pohromadě a velmi ráda na ně vždy koukám. Když to jde, velmi ráda se jich účastním. Ačkoli mi to nikdo nevěřil, Artur i Bram spolu běželi páry naprosto POPRVÉ. Učila jsem je to lehce po obědové pauze asi tři minuty. Jen si to lehce zkusit. Ostatní přihlížející na mě koukali sice divně, ale já mám své metody (jako slovní navigaci a znakovou řeč) a budu se jich i nadále držet. Jak vidíte, pejskům to sedí, pohyb jsme rozbalili i v páru naplno. Žádné piškoty ani ňamky. "Kosíme to bez nich naostro". Atmosféra byla výborná, přihlížející tleskali. Bylo to parádní!

I páry si vodím zásadně sama ("po staru", i velké psy pouze v jednom člověku). Ve vodění párů je velmi důležité sladit krok i tempo a to nejen psů, ale i psovoda. Vše probíhá přirozeně, všichni jdeme stejnou nohou,stejné tempo, stejně srovaní psi, hlavy na stejné urovni. To umění spočívá právě v tom,že páry i skupiny vede jeden člověk. Nám se to více než povedlo. Byla to nádhera. Ačkoli jsem při nástupu nečekala,že se umístíme,byla pro mě velká odměna už to,že Artur i Bram šli tak sehraně. Ještě větší překvapení přišlo, když jsme se umístili jako 2. nejlepší pár výstavy z 12-ti přihlášených párů. Wow! Děkujeme mockrát německé paní rozhodčí!

 

24.4.2017

Všechna štěňátka z vrhu "I" Petrovický vítr  jsou oboustranně plně slyšící BAER +/+. Děkujeme za skvěle odvedenou práci týmu veterinárních lékařů a sestřiček kliniky Horky nad Jizerou. Máme velikou radost! My i štěňátka jsme velice unaveni...

Audiometrie, BAER test

Tetujeme

Vážíme se :-)


Více zde: https://petrovicky-vitr.webnode.cz/stenata/

24.4.2017

Vše nejlepší k Vašim 1.narozeninám zlatíčka, jste pro nás velkým požehnáním moc hezky si narozeniny užijte. Krásný den a nejlepší přání s pusinkou posílá Vaše maminka Sophy a já

* * * 
Happy first Birthday our sweethearts. God bless you all and enjoy today. Have a beautiful day, best wishes. Big hugs from your proud mamma Sophy and me. Love you

 

Lenka a Albert Monty

Helenka a Atrey

Dáša a Apolenka

Věrka a Alizabeth

Linda, Juraj a Arabela Ashley a Ashley Maruška a Ariana Anoush Artur zůstal doma :-)

 

Vrh "A" dona Zuzia  *  Litter "A" dona Zuzia

16.4.2017

Dá se říct, že mnoho let se Prahy už tradičně učástníme, ať už s Dalmatiny nebo chrty, tentokrát byla smečka dona Zuzia doma a výletovala jsem jen já. Čekal na mě už šikovný barzojí kluk na handling jménem Hermelin Nijinsky Ballet "Hermelínek" s jeho milou majitelkou Danou. Ráno jsme se spolu všichni seznámili a šup rovnou do kruhu. Žádné předchozí zkoušky, žádný předchozí trénink. Vyzkoušeli jsme si to spolu přímo v tento den, jen krátká zkouška v kruhu před posuzováním. Vše nám šlo jak po másle, vše se odehrávalo přímo na místě :-) Barzoje posuzovala paní rozhodčí Věra Sosnová (CZ). Byla velmi milá, chápavá. V kruhu panovala velmi příjemná atmosféra. Běhalo nám to s Hermelínkem hezky a musím přiznat, že nám to spolu i pěkně slušelo. Děkujeme moc všem za pochvaly a že jich bylo ;-) Mimo handlingu jsem stihla hned několik výstavních zaučení, popovídat napříč několika různými plemeny, přesněji asi 5-ti a pořešit hned několik důležitých psích/lidských záležitostí. Byl to opravdu báječný výlet s přáteli, zejména velký dík Marušce a Pétě. Koho jsem ještě neznala, ráda jsem poznala. Koho jsem znala, ráda jsem potkala. Moc ráda jsem vás všechny viděla a děkuji za vyrobení, poskytnutí a zaslání fotek :-)

Foto Markéta Sousedíková

(zasláno Danuškou, Hermelínkovou majitelkou)

Foto Petra Drbalová, Pořadí ve třídě otevřené

Hermelínek Výborný 4. Gratulace majitelce Daně :-)

9.4.2017

Všechno nejlepší Markízku k Tvým 7.narozeninám! Hezky si je užij Nejlepší přání i všem sourozencům :-)

26.3.2017

Amora slaví druhý rok soužití s námi a také jí přejeme všechno nejlepší jejím dnešním 5.narozeninám

 

  

 
.

18.3.2017

V sobotu jsem výletovala na Členskou schůzi Klubu Chovatelů Chrtů. Bylo to tam prima, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací. Děkuju za milou společnost, výborný oběd a za toto foto Lence Valáškové :-)

První zprava pan Jidřich Pos, Jednatel KCHCH a Hlavní Poradce chovu, druhá zprava paní Pavla Finková - Poradce chovu pro plemeno Barzoj, dále já, Jana Něměčková a první zleva pan Jaroslav Štastný - bývalý funkcionář a Poradce chovu u jiného plemene. Děkuji za milou společnost všem i těm, co na fotce chybí :-)

 
 

11.3.2017

Hezký den s přáteli na Klubové výstavě DK ČR. z.s., nesoucí jméno Memoriál Ing. Jana Findejse, konaného letos v Praze.  Nastupovala jsem v handlingu v klubových soutěžích + celý den k ruce mojí sestře Věrce jako pomocná "podržtaška" a "podržpes" :-) Posuzovala paní rozhodčí, specialista na plemeno Charlotte Jenvall (Chs Curias) z Dánska. Tuto paní chovatelku i její odchovy jsem měla možnost potkat již dříve a to na Mezinárodních výstavách v Poznani 2015. Bylo zajímavé poznat jí na tomto memoriálu zase z jiné stránky a to tentokrát z pohledu rozhodčí. Děkuji všem přátelům za setkání a milé popovídání, Dáše a Radaně za výborné občerstvení, byl to pro mě hezký, ačkoli velmi náročný den a zase brzy naviděnou :-)  Více zde .

Děkuji za všechny i toto společné foto Ing.Evě Mizerové :-)

 
 

10.3.2017

Náš dalmatínek Ťulík se stal tatínkem! V Chs Petrovický vítr se dnes narodilo císařským řezem 15. krásných štěňátek, 7 kluků a 8 holčiček. Budou v obou barvách, černě i hnědě tečkovaná. Jsou pěkná, silná a mají se čile k světu. K odběru budou začátkem května 2017. Všichni zájemci jsou velice vítáni :-)

Maminkou je krásná Dolce Vita iz Nienshansa "Víťa" import Rusko, tatínkem Grant Petrovický vítr "Ťulík"

.

kontakt: Zuzana Hejtíková, email: petrovicky.vitr@seznam.cz

web: https://petrovicky-vitr.webnode.cz/stenata/

 
 

14.2.2017

 

Všechno nejlepší našim barzojím sourozencům Terezce a Timečkovi k jejich 8.narozeninám ♥ 

Vše nejlepší také celému Valentýnskému vrhu "T" Fi-It :-)

 

 

9.2.2017

 

Hurá!  Ťulík bude tatínkem. Všichni zájemci jsou velice vítáni :-)

Štěňátka očekáváme v Chs Petrovický vítr začátkem března. K odběru budou v dubnu 2017. 

kontakt: Zuzana Hejtíková, email: petrovicky.vitr@seznam.cz
web: https://petrovicky-vitr.webnode.cz/

 
 

22.1.2017  Šampion Šampionů 2016 - 21.leden 2017 - Top Hotel Praha 

V sobotu jsme se zúčastnily slavnostního výstavního večera, který v nás zanechal pěkné vzpomínky. Na tuto soutěž/výstavu/přehlídku jsme nejely vyhrát, ale hezky si to užít, představit a co nejlépe prezentovat naše jedince ve své přirozené kráse. Už na podzim mi přišla z ČMKU pozvánka na letošní Šampion Šampionů 2016. Soutěž pořádaná pouze pro Šampiony České republiky. Velmi rádi jsme ji přijali. Rozhodčí pro letošní ročník byli pouze ze zahraničí a jelikož jsem na tuto soutěž jela poprvé, byla jsem i zvědavá jak to v praxi naživo probíhá. V hotelu jsme měly sraz i s dalšími přáteli, moc jsme se těšily. Má barzojí princezna "Sophy" rok a půl nikde výstavně nebyla, také to byl teprve její druhý velký výlet po jejích štěňátkách na jaře/létě 2016 a polanda "Máza" výlety přímo miluje, taky na ní čekal její krásný bráška "Kim" s prima majiteli Šárkou a Tomem, které vždy moc rádi vidíme.:-) ...Sice mě trápily určité zdravotní potíže, ale jelikož se na nás pochvaly hrnuly ze všech stran, dokonce jsme získaly i potlesk přihlížejících diváků, oslovili nás i další zájemci na štěňátka....jsem si jista, že náš cíl užít si toto výstavní vyvrcholení za celý výstavní rok společně se snahou pěkné prezentace našich usmívajích se psích holek v tento slavnostní večer se více než povedl. Děkujeme všem za držení palců, pěkné popovídání, krásné fotky a také děkuji Evičce za hezké předvedení mojí Mázinky Mazané. Moc ráda jsem Vás všechny viděla. A nakonec jen dodatek, bohužel jsem propásla uzávěrku na jinou další soutěž, vyhodnocovanou ve stejný den a to "Pes Roku", která byla už začatkem prosince a koncem už samozřejmě nebylo možné se přihlásit. Moje Polská chrtice Ch. JCh. Amazonka McCalley neboli domácky "Máza" by se s pouze dvěmi českými výstavami umístila na krásném oceňovaném 5. místě v rámci všech Chrtů za rok 2016. Nevadí, třeba příště :-)) Více zde.

8.1.2017

V neděli hned po Novém roce jsem si udělaly výlet na Hanáckou Národní výstavu psů do Brna, kde posuzoval pan rozhodčí Peter F. Berchtold z Rakouska. Barzoji tentokrát otevírali posuzování, začínali jako první plemeno už brzy ráno. Takže po příchodu na výstaviště jen rychlé vyzvednutí věcí a krátká zkouška, jak nám to bude spolu s "Rodim" běhat...Jdu s ním totiž poprvé a jde nám to dobře :-) Takže asi za půl hodinky po zkoušce už jsme spolu do kruhu šli "na ostro" pěkně se proběhli a měli hotovo  :-) Po barzojích pokračovala další plemena chrtů až přišla na řadu za náš tým Chart Polski má vyhlášená zlobilka "Máza", stejně jako "Rodi" nastoupila také do mezitřídy. Dařilo se jí pěkně, získává krásné ocenění Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS a těmito vyhranými tituly splňuje poslední podmínky k udělení titulu CHAMPION CZ a také splňuje podmínky ještě k udělení titulu CHAMPION ČMKU. Děkujeme. Ještě jsme se pak o tituly nejvyšší proběhli spolu s naším oblíbeným bráchou "Kimem" a Tomem, kteří spolu získali titul BOB, měly jsme velkou radost. Děkujeme všem za všechno, blahopřejeme všem ke všemu, moc rádi jsme vás všechny viděly a pěkně popovídaly. Domů jsme nakonec naštěstí dojely, Máza je uplně v pořádku, já ještě teprve ted pomalu rozmrzám, k tomu všemu co se mi dělo, se mi na odjezd domů ještě v Brně rozbil zip u bundy..no jak jinak..Děkujeme za krásná fota Šárce Rezkové a Ing. Evě Mizerové :-)

Barzoj - Ruský chrt, Handling

JCh. Charodiy Aleksandrit Favorit  "Rodi"

import Ukrajina 

Chart Polski

JCh. Amazonka McCalley a JCh.Awatar McCalley"

Tom, Kim, Máza a já, fotí Šárka  :-)

 

 rozhodčí: Peter F. Berchtold (Austria)