Novinky * News

 

        

    

Na Vaše přání pokračujeme v kolonce - Novinky.  

Děkujeme za Váš zájem. Jsme rádi, že jste s námi.  

---------------------

Special by your request, we continue in section - News.

Thank you for your interest. We are glad that you are with us.

 

 

                        

 

ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE, KLIDNÉ SVÁTKY A PF 2017 VŠEM PŘEJE DONA ZUZIA :-)  

MERRY CHRISTMAS, PEACEFUL HOLIDAYS AND PF 2017 WISH TO ALL FROM DONA ZUZIA :-) ♥ 

8.12.2016

Děkuji za včerejší pěkný den, tentokrát na téma Ochrana zvířat proti týrání - aktuální stav, zkušennosti a praxe, Nový Občanský Zákoník a dále Zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů - se zaměřením na problematiku ochrany zvířat ve vztahu ke kompetencím obecních úřadů obcí s rozšířenou působností a obcí. Právní postavení zvířete. Účel a základní pojmy zákona na ochranu zvířat proti týrání, základní principy. Orgány ochrany zvířat, oprávnění a povinnosti obcí a obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, vybrané kompetence krajských veterinárních správ. Přestupky a správní delikty. Právní úprava zákazu chovu zvířat, propadnutí zvířete a zabrání zvířete. Zvláštní opatření, především umístění týraného zvířete do náhradní péče, a péče o zvíře, kterému hrozí uzavření v bytě nebo jiném prostoru. Úprava veřejných vystoupení zvířat.Problematika úniku zvířat a toulavých a opuštěných zvířat z hlediska jejich ochrany v zákoně na ochranu zvířat. Trestné činy na úseku ochrany zvířat proti týrání, vybraná ustanovení zákona o Policii České republiky a právo vstupu, atd.

 společně se mnou JUDr.Jana Traplová (Ministerský rada Ministerstva Zemědělství ČR a Lektor)

3.12.2016

Tuto sobotu se konal náš historicky 1. Sraz štěnátek dona Zuzia a jejich přátel. Sešlo se nás hned 5 štěňátek a to Arabela, Apolenka, Ariana Anoush, Atrey a můj Artur a nechyběla ani pyšná maminka "Sophy" neboli oficiálně Ch. JCh. CESJW´12 Ann Sophie. Je i vtipné, že naše štěňátka jsou  už v tomhle věku 7 a půl měsíců vyšší a vězší než mnozí dospěláci :-) Bylo nám spolu krásně. Všichni pejsci se vyvětrali a my jejich majitelé také :-) Skvěle jsme si popovídali, zasmáli se a rádi se viděli. Pak jsme se pěkne přesunuli do blízké restaurace hned vedle v ulici, napapali a zahřáli. Měli jsme tam prima soukromí v zarezervované zimní zahrádce, pejsci se tam mohli volně pohybovat a dávali tam velké porce a dobře nám tam chutnalo. Když jsme přijeli večer domů, nejen pejsci spali tvrdě až do rána. Děkuju moc za krásné dárky, fotky Petře Drbalové a Vám všem za báječné setkání, užasnou péči o naše štěnátka, moc ráda jsem Vás všechny viděla, bylo to super a moc se těším na další sraz a už ať je tu jaro. 

30.10.2016

Je neděle, unavení z předešlých víkedů a včerejší soboty se stupňuje, a už jsme zase výletovaly. Moc rády jsme se viděly se všemi našimi přáteli od všech plemen, popovídaly, posvačily a naobědvaly. Gratulujeme moc a posíláme všem srdečné pozdravy do Čech, Neměcka i do Estonska. Sobotu i neděli jsme si moc užili, děkujeme za fotky a zárověn se i krátce omlouváme, že my i naše psí holky nemohly zůstat ani jeden den na závěrečné soutěže. Bohužel naše soukromé okolnosti toto nedovolily. Nevadí, fandily jsme na dálku. snad příště už to vyjde. Moc ráda jsem Vás všechny viděla, díky za hezký víkend a také zdravím zejména moje dvě barzojí holčičí odchovankyně, půlroční sestřičky Apolenku a Alizabeth dona Zuzia♥ ♥ :-)

   
MVP Double CACIB Prague Expo Dog  neděle 30.10.2016  Praha Letňany PVA (CZ)

Chart Polski:

rozhodčí: Christophe Coppel (FR)

Barzoj - Ruský chrt:

rozhodčí: Ing.Radana Marešová (CZ)

JCh. AMAZONKA McCALLEY "Máza"

Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS

ALIZABETH DONA ZUZIA "Bettynka"

Velmi Nadějná 1, Nejlepší dorost fena

* na fotce s Tomem a bráškou "Kimem" :-)

Gratuluji majitelce Věrce Hejtíkové :-)

Děkuji za foto Šárce Rezkové, Ing.Evě Mizerové :-)

Zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů - se zaměřením na problematiku ochrany zvířat ve vztahu ke kompetencím obecních úřadů obcí s rozšířenou působností a obcí.
Právní postavení zvířete. Účel a základní pojmy zákona na ochranu zvířat proti týrání, základní principy. Orgány ochrany zvířat, oprávnění a povinnosti obcí a obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, vybrané kompetence krajských veterinárních správ. Přestupky a správní delikty. Právní úprava zákazu chovu zvířat, propadnutí zvířete a zabrání zvířete. Zvláštní opatření, především umístění týraného zvířete do náhradní péče, a péče o zvíře, kterému hrozí uzavření v bytě nebo jiném prostoru. Úprava veřejných vystoupení zvířat.Problematika úniku zvířat a toulavých a opuštěných zvířat z hlediska jejich ochrany v zákoně na ochranu zvířat. Trestné činy na úseku ochrany zvířat proti týrání, vybraná ustanovení zákona o Policii České republiky a právo vstupu. Diskuse.

 

29.10.2016

Předposlední výstavy letošního roku už na nás čekaly. Tento víkend jsme oba dny strávily na pražském výstavišti PVA v Letnanech. Přátelé řeknu vám, program byl následujcí a do puntíku celý plán splněn. :-) Start, proběhnout se v jednom kruhu za tým Chart Polski s mou Mázou, v zápětí ihned po posouzení utíkat přes celé výstaviště, konkrétně z jednoho konce, skrz dvě haly, na druhý konec do třetí haly nebyla vůbec legrace... kor to běžet hned jednou a půlkrát, když jsem se v půli cesty ještě rychle vracela pro svou předváděčku k chrtům a dál znova zpět do haly na ten druhý konec ke kruhu Dalmatinů, mít na přesun maximáně celé 4 minuty... Jen jsem doběhla, už se zdravíme a začínají se posuzovat dalmatini. Chvilka na vydýchání a zklidnění a hurá do kruhu s Hermeskem. Tady jsme si krátce popovídali, klidní nastoupili a už si běžíme pro krásné ocenění Výborný 2, Res.CAC od báječné paní rozhodčí Wendy Baker z Australie. Děkujeme moc za krásné ohodnocení, krásná slova, krásnou zkušenost, moc ráda jsem Vás poznala. Chvilka čekání zda půjdeme s Hermesem do kruhu ještě jednou a to už nejdeme, takže gratulace prima paní majitelce a i chovatelce Katce Níže video ze třídy otevřené . Rychlé rozloučení s našimi puntíkatými přáteli, přejeme všem štěstí a maratonem zase skrz dvě haly zpět do třetí na ten druhý konec, třeba budeme mít štěstí a stihneme ještě zkouknout můj odchov, barzojí fenečku Alizabeth dona Zuzia "Bettynku" mojí sestry Věrky, jelikož se posuzování dalmatinů mělo krýt s Barzoji. Cesta by byla mnohem kratší, kdyby všechny dvěře všech hal byly odemčené. No minimálně třetina dvěří byla z každé strany každé haly zamčená, sedělo heslo "je to sice dál, ale za to horší cestou..."  Štěstí jsem měla veliké, jen jsem doběhla, u kruhu Barzojů byl časový skluz asi hodinu a půl, jak mi bylo na místě řečeno. Takže ted už pohodička, dnešní handling už mám splněn, už jen budu přítomná. Na řadu jdou Barzoji, za námi třída dorostu. Díky časovému posunu nastupuji do kruhu s mladým barzojem "Líčkem", odnášíme si pěkné třetí místo se známkou Výborná 3 pod panem rozhodčím Christophe Coppel z Francie. Děkujeme panu rozhodčímu a blahopřejeme majitelce Katce. 

Tým Chart Polski a moje "Máza" oficiálně JCh. Amazonka McCalley neboli "Mazinka Mazaná"

mezitřída: Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB

Barzoj - Ruský chrt, můj odchov se svou majitelkou Věrkou :-)

Alizabeth dona Zuzia, třída dorostu Velmi Nadějná 1, Nejlepší dorost fena

Moc blahopřeji a mám velikou radost! :-)

Díky velkému časovému posunu překvapení na poslední chvíli ,sobotní Handling u kruhu Barzojů

Lihodey du Clos Vremontois "Líčko" - třída mladých: Výborný 3 Gratuluji majitelece Katce Miklové :-)

 

A ještě jeden sobotní Handling, jak je zmíěno už výše (skrz tři haly byl kruh plemene Dalmatin) Hermes Danarny, třída otevřená: Výborný 2, Res.CAC od báječné rozhodčí Wendy Baker z Australie jejímž požadavkem mimojiné byl i běh pomalejším tempem, Moc děkuji za tuto krásnou zkušennost. Blahopřeji prima paní majitelce a i chovatelce Katce Burešové, která s námi v kruhu s jejím "Lennym" Lenny Kravitz Raul dokončila český šampionát. Huráá! :-)

 

Děkujeme za všem za krásné fotky, zde konkretně fota Ing.Evy Mizerové, Dáši Fialové a Markéty Sousedíkové :-)

A děkujeme také za video Katce Burešové :-)

22.10.2016

Je důlezité se vzdělávat a znalosti prohlubovat. Všechny zdravím z ČZU, probíráme právní záležitosti, zákony, paragrafy, řády, směrnice, nařízení apod. Dnes přesněji Právní minimum pro ochránce zvířat, české právo, mezinárodní právo a také EU. Děkuji moc za příležitost. :-)

Posloucháme a později i diskutujeme společně v posluchárně :-)

zleva: Ing. Zdeněk Burda CSc, já, Ing. Milan Kaucký

 

Děkuji za foto Liboru Křivkovi :-)

15.+ 16.10.2016

Máme za sebou výstavní víkend v Polsku, k výročí 60 lat Oddzialu Zwiazku Kynologicznego w Jeleniej Gorze 1956-2016. Celé výstavní dění zkazila aktivní střelnice v bezprostřední blízkosti našich výstavních kruhů. Přestože jsme přivezli zlaté, stříbrné i bronzové medaile, byli jsme celkově zklamáni.:-( Děkujeme za moc hezké setkání s přáteli, také Zuzce s Karolínkou za pomoc a gratulace všem zúčastněným :-) 

Společná :-)  Karolínka, Rinouš, Bram, Víťa, Máza a já

Víťa na kafíčku :-D

zleva: Zuzka, Rinouš, Bram, Víťa, já a Máza

 

DOLCE VITA IZ NIENSHANSA

Dalmatin

JCh. AMAZONKA McCALLEY

Chart Polski

AMORA SPIRIT OF THE TSAR

Barzoj - Ruský chrt

8.+ 9.10.2016

Tento víkend jsme si odskočily do Jižních Čech, kde se konala Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích. V sobotu se mimojiná plemena posuzovali i Honiči, Barváři tj. FCI skupina VI., kde jsme si doběhli s hnědě tečkovaným Dalmatinem Barnabachem Vinc z Hrubých Luk, chov a majitel Monika Mahelová, pro krásné ocenění Výborná 3, posuzoval vážený rozhodčí pan Norman Deschuymere z Belgie. Bohužel ze soboty foto s Barnabáškem nemáme.... V neděli ráno, těsně po příchodu na výstaviště, rozespalá a ještě než jsem se stihla rozkoukat, už běžíme s mladou barzojkou "Fárou" cvičné kolečko a zkouška postoje než začne posuzování. V něděli šli totiž na řadu Chrti,tj. FCI skupina X., kde jsme soutěžili za "tým Chart Polski" s mojí Mázou, která poprvé v mezitříde vyběhala tituly nejvyšší a stala se Čekatelkou hned několika českých šampionátů. Ale zpět na začátek, před Polskými chrty se posuzovali nejdříve Barzoji. Nečekané překvapení mě čekalo v podobě handlingu krásného mladého barzoje, importa z Francie jménem Lihodey du Clos Vremontois. "Líčko" startoval také poprvé v mezitřídě, poprvé se mnou a získal krásné tituly Výborný 1, CAC a v početné konkurenci i Res.CACIB. Děkuji moc panu rozhodčíhu Ing. Jaroslavu Matyášovi ze Slovenska za všechny krásné tituly a ocenění a také blahopřeji moc majitelce "Líčka" Katce Miklové. :-) Jinak celý víkend byl pro nás hodně náročný, ale zvládly jsme to na jedničku s hvězdičkou. Moc ráda jsem Vás všechny viděla a popovídala. S radostí jsem handlovala všechny Vaše pejsky i mojí Mazinku. Rozhodčí byli po oba dva dny báječní. Děkuju jim za krásná umístění a velké úspěchy. Moc si toho vážím. Děkujeme Vám všem za pozdravy a že jste nám drželi palce, přinesli jste nám štěstí. ;-)

Líčko se stal Čekatelem Šampiona České republiky

Katka a Líčko, Šárka,Vasil a Mázy bráška Kim,
uprostřed my s Mázou :-)

Veselý a tvrdohlavý "Líčko" ,
při focení dělal obličeje :-D

  
 

mezitřída: JCh. AMAZONKA McCALLEY "Máza"
Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, 

BOS, CRUFTS KVALIFIKACE 2017

"Máza" je nyní:
* Čekatelka titulu Champion České republiky
* Čekatelka titulu Champion ČMKU
* Čekatelka titulu Club Champion KCHCH
* Čekatelka titulu C.I.B.

Vítězové plemene Chart Polski :-)

Vlevo na fotce "Mázy" bráška Awatar McCalley s Tomem, 

pan rozhodčí Ing.Jaroslav Matyáš a my s Mázou :-)

 

Šikovný "Kim" s Tomem si pěkně vyběhali Výborný 1, CAJC, BOJ, BOB, BIG 2 a také Crufts Kvalifikaci 2017, nově JCh. CZ. Moc moc blahopřejeme i majitelce Šárce, máme za Vás taky velikou radost a děkujeme za príma společnost a výborné kafíčko :-))

 

Děkujeme za krásná fota Ing.Evě Mizerové, Šárce Rezkové a Katce Miklové :-)

6.10.2016

Přátelé s velkou radostí se s Vámi poděluji a těším :-) <3 (y)
S celou mou smečkou jsme rádi souhlasili a přijali nabídku na spolupráci s The Crufts and Kennel Club Official Shop :-) Je pro nás opravdu velkým potěšením a jsme hrdí, že patříme mezi těch pár malinko vyvolených, kteří byli osloveni <3 Děkujeme mockrát za báječné dárky a pochvaly našich pejsků. Moc si toho vážíme a budeme vše nosit se ctí <3 
 
...Osudovým dodatkem je třeba i zmínit, že to asi nemohlo být snad ani lépe načasované :-) Už delší dobu dolaďujeme pouze a jen detaily našeho plánovaného vrhu na příští rok, který už delší dobu nese pracovní název právě "The Crufts litter" jelikož je předky složený právě zejména z Cruft´s Vítězů. (y) 
------
Zde info, co vlastně Cruft je, jelikož se jím mnoho lidí ohání, ale přitom vůbec nevědí, o co vlastně jde..
 
Kennel Club (KC) je největší organizací ve Velké Británii věnované pro psí zdravotnictví, vzdělávání a dobré životní podmínky. Společnost byla založena v roce 1873, organizace prosazuje Psí prosperitu po více než 130 let.
 
Od roku 1939, The Kennel Club také pořádá výroční Crufts výstavu, jako pokračující dědictví jejího zakladatele Charlese Crufta, který zemřel v tomto roce. V následujících 76 letech se stala "největší světovou výstavou ", která nyní přitahuje více než 20.000 závodníků a stovky tisíc návštěvníků každý rok. Crufts je zastřešující termín, pro mezinárodní kynologické akce, konané každoročně ve Velké Británii. Crufts je zaměřen na výstavu psů Championship, ale zahrnuje také velký veletrh zboží a služeb, zejména psích, souvisejících se soutěží v agility, poslušnosti, flyballu a Heelworku k hudbě. Koná se vždy 4 dny (čtvrtek až neděle) v ​​National Exhibition Centre (NEC) v Birminghamu, Anglii a vysílá se pro mezinárodní televizní publikum.

Přátelé, s velkou radostí se s Vámi poděluji a těším! S celou mou smečkou jsme rádi souhlasili a přijali nabídku na spolupráci s The Crufts and Kennel Club Official Shop Je pro nás opravdu velkým potěšením a jsme hrdí, že patříme mezi těch pár malinko vyvolených, kteří byli osloveni.  Děkujeme mockrát za báječné dárky a pochvaly našich pejsků. Moc si toho vážíme a budeme vše nosit se ctí. ♥

Osudovým dodatkem je třeba zmínit, že to nemohlo být snad ani lépe načasované... Už delší dobu dolaďujeme jen detaily našeho plánovaného vrhu na příští rok, který už delší dobu nese pracovní název právě "The Crufts litter" jelikož je v anglickém stylu a předky složený právě zejména z Crufts Vítězů...

Zde info, co vlastně Crufts je (jelikož se jím mnoho lidí ohání, ale přitom vůbec nevědí, o co vlastně jde...)

Kennel Club (KC) je největší organizací ve Velké Británii věnované pro psí zdravotnictví, vzdělávání a dobré životní podmínky. Společnost byla založena v roce 1873, organizace prosazuje Psí prosperitu po více než 130 let. Od roku 1939, The Kennel Club také pořádá výroční Crufts výstavu, jako pokračující dědictví jejího zakladatele Charlese Crufta, který zemřel v tomto roce. V následujících 76 letech se stala "největší světovou výstavou", která nyní přitahuje více než 20.000 závodníků a stovky tisíc návštěvníků každý rok. Crufts je zastřešující termín, pro mezinárodní kynologické akce, konané každoročně ve Velké Británii. Crufts je zaměřen na výstavu psů Championship, ale zahrnuje také velký veletrh zboží a služeb, zejména psích, souvisejících se soutěží v agility, poslušnosti, flyballu a Heelworku k hudbě. Koná se vždy 4 dny (čtvrtek až neděle) v ​​National Exhibition Centre v Birminghamu, Anglii a vysílá se pro mezinárodní televizní publikum.

18.9.2016 

Dá se říct skoro na poslední chvíli, nám vyskočila možnost a příležitost ukázat se v Rakousku. V neděli se tam konala Středoevropská Výstava Chrtů v zámecké zahradě Schloss Grafenegg. Českou republiku za "team Chart Polski" jsme hrdě reprezentovaly společně s mojí mladou Polskou chrticí JCh. Amazonkou McCalley "Mázou". Ačkoli náš začátek byl trochu krušnější (ztratilo se mi z pěněženky 50 euro a na místě mi pak najednou zmizelo ještě i výstavní číslo bez kterého není možné posouzení...) a také kvůli náročnější cestě a skoro probdělé velmi chladné noci. Jinak na místě organizačně vše perfektně zvládnuté a moc milá atmosféra. Bohužel ostatní vystavovatelé zastavěli okolí kruhu všemi možnými vysokými stany přes které nebylo nic vidět, ani se nedalo projít. Nakonec jsme si s Mazou našly prima místo několik metrů od našeho kruhu vedle kruhu Vlkodavů, našich známých z Čech a nakonec i já mohla v rohu našeho kruhu sledovat dění uvnitř. Vedly jsme si báječně, odnesly si tituly nejvyšší, Máza se stala ještě Čekatelem titulu Junior Champion Rakouska a v záverečných soutěžích jsme nastupovaly a opakovaně reprezentovaly nejen o Best in Show Junior/ BIS Junior, ale také o Best in Show všech dospělých/ BIS, kde se této soutěže mohli účastnit pouze jedinci s titulem nejvyšším v plemeni neboli pouze Best of Breed/ BOB. Celou soutěž skvěle moderovala její hlavní organizátorka, výborná rozhodčí Nina Neswadba. S Mázou jsme se cítily doslova jako velké hvězdičky, byly jsme uváděny za výborného představitele plemene Chart Polski s jeho typickou povahou, byl zmínen náš výborný handling, bylo poukázáno na to, že Máza teprve mladá fena s velkou budoucností, získala dnes i BOB, pokyvoval a tleskal nám s uznáním i celý stůl dalších vážených rozhodčích a ještě jsme si odnesly domů spoustu dárků, každý věděl, že správný Chart Polski jsme my. Vracely jsme se domů s nadšením a radostí.  Děkujeme za milou společnost a fota Markétě a Michalovi, hezké popovídání Katce s Lihodeyem, rádi jsme poznaly i nové přátele Evu a její dceru Annu, děkuji za cestování s Florine a jejím synem Sebastianem. A nakonec hlavně veliké poděkování všem organizátorům za hezkou výstavu, mnoho dárků a hezké ceny. :-)

Děkujeme za fotky Michalovi a Markétě Benešovým :-)

11.9.2016

Je neděle 8 hodin ráno, pokračujeme na Konopiště, dnes je Klubová výstava Barzojů a dvou jedinců Chortaja Borzaya, klub KChaPB. Má Polská chrtice Máza jede se mnou jako "nedělní příbal" nebo spíš maskotek pro štěstí a v batůžku mi nechybí namalované sluníčko pro štěstí od Natálky ze včerejšího Liberce ;-) Dnes předvádím Dášiny barzojí holky, moje miminko Apolenku dona Zuzia a také "Lindu",dřívější import ze Slovenska. Dáša se vydává zpět do Prahy a my už zabydlení povídáme snad s každým kamarádem, kdo šel okolo. Bylo to moc milé a fajn Maruško, Aleno, Zuzi a rodino, Katko, Ivano, Jano a její maminkou, Markétou s manželem, taky s Taťána a paní Suchlá, Monika, Míla a všichni :-) ...Je to tu,začínáme velmi pěkným zahájením při slavnostním nástupu, na řadu jdou 4 dětičky v soutěži "Dítě a pes". Následuje posuzování Chortaya Borzaya s velmi zajímavým uvedením a hlavně seznámením plemene a jeho konkrétních znaků pro všechny vně kruhuDěkujeme, tohle seznámení s plemenem a ihned vidíme i příklad, typického jedince, to se mi opravdu vždy velmi líbí.

Dále už pokračuje plemeno Barzoj a střídají se rozhodčí. :-)

Apolenka už za sebou jednu výstavní zkušenost má, i když ne zrovna povedenou, ale tady napravujeme a už si běží s radostí pro krásné ohodnocení - Velmi nadějná 1, Nejlepší fena štěněSnažila se nejvíc! Děkujeme opravdu mooockrát paní rozhodčí Nině Neswadba z Rakouska. Vaše krásná slova samé chvály si snad budu pamatovat napořád, radost mě úplně rozzářila na celý den a velmi si jich vážím! A přátelé, dokonce mám na místě poprvé svou vlastní asistentku a prima pomocnici, která mi velmi pomáhala a i mým mobilem natočila tohle Apolenky video, které jsem v úpravě s přidanou písničkou nahrála na náš youtube channel

"Ahoj Zuzi - brutalne nestiham. Takze telegraficky - Anoush uz basti syrové maso - nejradeji ma kureci zaludky a krky. Je to proste moje krvelacna barzojice. ;) :D Je to idealni BARFovaci stvoreni, granule moc nemusi. Jako druhé nejoblibenejsi jidlo ma tvaroh. :-D je neskutecne sikovna, kdyz chce kadit, nebo curat, rekne si a to i v noci. Nekdy to teda nedobehne, ale s tim se pocita. ;) Mezi detmi je stastna jako blecha. Dnes jsme sli na hriste s Anoush - obdivovala ji tam jedna pani sousedka, velka pejskarka, jak je krasné socializovana. Udelalo mi to velkou radost. S Anoush jsme si neskutecne sedly a kdyz se na me podiva téma jejima nadhernyma koralkama, zateteli se mi srdce. ;) Je neskutecne pohodova, venku ji ani zatim nemam na voditku (venku myslim po vesnici a mistni zeleni), krasné za mnou tape a necha se hned privolat, coz nechapu, ale je to tak. :-D Kolem paté sesté ranni si chce vetsinou hrat, desne to komentuje. :D Jo a to je bzunda - kdyz jsem ji davala nemasovou bastu, desne to komentovala, jakmile zacala jist maso, napucne se a bez komentare vetsinou vytuhne. :D uz jsme spolu byly na houbach, to Anoush sice neutapala, mela jsem ji v naruci, ale i tak jsme spolu nasly dve babky, hec! :D je veliky mazel, miluje, kdyz ji nosim. Vypada to vetsinou tak, ze jdeme treba do skolky (mam to cca pet minut cesty), v puli zacne kvikat a to je znameni, ze uz nemuze, ze si ji mam vzit. To se pak duuulezite rozhlizi, takova pani starostova. :D 
 
...Nejradeji se povaluje na dvorecku, ale spinkat (nebo spis davat si "voraz") chodi zasadne do svého cerveného pelisku dovnitr. :D Miciny ji prijaly zatim dobre, jen jedna z kocek je krapet vykulena, cuci na ni jako na zjeveni. Anoushka je bere jako uplne normalni tvory. Pripada mi, jako by rikala: "jasne, to jsou kocky, s tema tu budu zit, chapu, cau kocky!" :D Uz ma oblibenou hracku, pan bobr Colgate je teda taky dost v kurzu. ;) pred chvili zrovna bastila a ted chrupka v pelisku...."
 
"S kockama kamosi a s potkanem je taky naprosto v pohode. Ale nema rada stekaci psy, bojí se jich... a porad krasne stenatkovsky voni :-)
... Kdyz Anoush vidi Kordulku, okamzite vrti ocaskem. To jinym slenum rodiny nedela - a vubec to mezi nimi dobre "jiskri" :-) ...momentalne se ji neco zda, hybe ve spanku nozkami a kvikla (asi vzrusenim - zda se ji o honu na vlka?) ...Porad k ni cucham. Je proste uzasna. Jo a Kdordula vcera prohlasila: mami, miuju bauzojika! :D"

 "Linda" si vedla také dobře, ona to umí, je několikanásobná Šampionka a velká Vítězka nejen krásy, ale i práce a výkonu různých zemí atd. Získáváme zde Výborná 1 a titul CAC. Spolu s "Lindou" jsme se pak ještě několikrát proběhly v rámci porovnání o Nejlepší fenu, BOB a BOS, kde se už umístili jiní. :-) Děkuju ještě jednou za báječnou výstavu, bylo tam krásně, paní rozhodčí perfektní, cen hodně, atmosféra přátelská a milá, moc se mi to vše líbilo. Děkuju i za fota + gratuluji všem vítězům :-)

Paní rozhodčí Nina Neswadba z Rakouska     
APOLENKA DONA ZUZIA                   
Velmi Nadějná 1, Nejlepší fena štěně           
         s Lindou (uprostřed) v porovnání o Nejlepší fenu
                Ch. DUSHA OCHOTNIKA MRAJA
                  třída pracovní: Výborná 1, CAC

Další výborné překvapení ještě přišlo běhěm posuzování barzojů, kdy vidíme přicházet usměvavou Péťu s její miloučkou okatou fenečkou Daraskou a vedle ní i "naše" Maruška vede další naše miminko, naší holčičí odchovankyni Arianu Anoush dona Zuzia, sestřičku Apolenky ♥ nedá se ani popsat jak ráda je vidím a i Anoush, která (i ve vší mé skromnosti) roste jen a jen do veliké krásy, také přezubuje a stejně jako její sourozenci už má druhé zoubky Íčka neboli řezáky a stále krásný bezchybný nůžkový skus a je typově velmi do tatínka Timečka :-) Po obědě jsme udělaly pár krásných fotek s oblíbenou a šikovnou fofotetou Evičkou a dále pokračovaly s Dášou ještě na jednu soukromou zastávku do nemocnice do Prahy a pak hurá už domů, kde jsme s "Mázou odpadly ještě na několik dní... 

Děkujeme všem za fotky, zde konkrétně použita fota Ing.Evy Mizerové a Marie Veselé :-)

10.9.2016

Přátelé, nejdřív jsem si říkala, že stihnout 2 různé akce na dvou rúzných místech za dva dny je tak trochu šílenost a samozřejmě celkem dost náročné.... pak jsem se přesvědčila, že 4 akce s 2 návštěvama na 5 různých místech s handlingem 5-ti různých príma pejsků taky jen za tyto dva dny už jde líp :-D ....Start 10.9.2016, sobota, 5 hodin ráno, směrem do Prahy pokračujeme s Alenou a Pavlínou do Liberce, kde se konala Klubová výstava chrtů KCHCH, posuzuje paní rozhodčí a zárověň Poradkyně chovu KCHCH Ing.Radana Marešová. Můj Handling s mladou barzojkou "Fárou" jsme společně vyhrály poslední titul ke splnění jejího Junioršampionátu CZ, gratulujeme moc Maruško :-) A než půjdeme na řadu s Mázou za tým "Chart Polski", šly jsme hned, jak to šlo, pozdravit naše puntíkaté přátele, jelikož se na stejném místě konala ještě 33. Podještědská výstava všech plemen psů. Hezky jsem si povídaly s Mončou, Natálkou a Katkou, daly si báječné koláčky od Lenky a šly to okouknout zpět ke kruhů chrtů. "Máza" měla ten den opravdu teda zlobivou...děkujeme moc paní rozhodčí, ke všem krásným oceněním pro nás, protože i "Máza" ten den také splnila podmínky pro Junioršampionát CZ .Pak jsme si daly moc dobrý oběd v místní restauraci, a dále čekali už s přáteli na záverečné soutěže. Bylo nám spolu dobře a veselo. :-)

Barzoj: FARINA Z PALATINU MORAVIA
"Fára" splňuje podmínky k udělení titulu JUNIOR CHAMPION CZ
Moc blahopřejeme majitelce Marii Voráčkové :-)

Chart Polski: AMAZONKA McCALLEY "Máza"
třída mladých: Výborná 1, CAJC, BOJ, BOB
"Máza" splňuje podmínky k udělení titulu JUNIOR CHAMPION CZ

A jelikož my slušní Dalmatináři se vždy rádi vidíme a pomáháme si ...už nastupujeme s Mončou + Fifinkou, Lenkou + Cardou a já s Branabáškem za puntíky Chs z Hrubých Luk do soutěže o Nejlepší Chovatelskou skupinu :-) Pak pokračuje ještě Monča a Lenka se štěnátky a pak jdou na řadu mladé feny, nastupujeme s "Mázou" do soutěže o Nejlepší Mladou fenu a šup ven z kruhu, na řadu jdou soutěže o Best in Group, kde s Barnabáškem bodujeme a získáváme BIG 3 FCI skupiny VI. pod panem rozhodčím MVDr. Františkem Šimkem. Moc blahopřejeme Mončo! :-) Uděláme foto a hurá ven, další čestné kolečko už běžíme zase s "Mázou" v krásné přehlídce všech nastoupených chrtů.

  

33. Poještědská výstava psů 10.9.2016 Liberec, BIG rozhodčí: MVDr.František Šimek (CZ)
Dalmatin: Barnabasch Vinc z Hrubých Luk - BIG 3. FCI skupiny VI.
Moc blahopřejeme chovatelce & majitelce Monice Mahelové, s kterou vyhrál nejdříve krásné tituly: Výborný 1, Vítěz Třídy, Krajský Vítěz

 

Další sobotní zastávka je Ptýrov, konkrétně Mistrovství České republiky v coursingu. Od Aleny si nás přebírá k sobě má kamarádka Dáša a její barzojí holky "Nika" a naše barzojí holčičí odchovankyně Apolenka dona Zuzia. A když už jsme tam, v ruce s točenou Kofolou...... šly jsme se projít. My jsme totiž velmi často, vlastně pořád "všude a nikde zárověň." Moc rády poznáváme osobně Martu a Roberta a jejich polské chrtí fešandy, krásné sestřičky Pohulanku a Pustulku Arcturus. A taky se zdravíme a pěkně povídáme hned i se Zuzkou, pro nás oblíbená smečka Wicari :-) ....Přátelé, neměla jsem tušení, jak v Ptýrově moooc dobře vaří! Opravdu doporučuju! :-) Dál pak s Dášou pokračujeme na moc milou návštěvu k ní domů, děkujeme s Mázou za báječnou společnost Štěpánce a Míšovi, všem pejskům a za výborné kafíčko a nocleh :-)

Děkujeme za všechna fota Monice Mahelové a za foto ze záverečných soutěží Jitce Svobodové :-)

3.9.2016

Sobotní den jsem strávily na Speciální výstavě chrtů v Kolesech u Kladrub nad Labem. Výstava byla opravdu moc pěkná, perfektně zorganizovaná. Počasí nás vyloženě vařilo, ale odpoledne přišlo i příjemné lehké osvěžení, větřík v parném dni. Amazonka McCalley "Máza" byla rozverná a veselá, ona má prostě temperamentu na rozdávání. Moc ráda jsem viděla i ostatní krásné Polské chrty, a neskutečně mě mrzí, že jsem za nimi nestihla zajít popovídat. Úplně jsem se ztratila v čase u kruhu barzojů. Napravím to hned na našem dalším setkání. ;-) Jinak v našem kruhu u "Poláčků" panovala výborná atmosfera, vše postavené pouze na fair play, přesně jak to má být. Moc ráda jsem Vás všechny viděla a těším se na příště. Moc ráda jsem viděla i naše malé velmi statečné miminko z mého vrhu barzojů Apolenku dona Zuzia  Domů jsme dorazily před 5. hodinou ráno.:-) Děkujeme moc všem za setkání, milé popovídání a všechny krásné fotky :-)

Amazonka McCalley - Výborná 1, CAJC
 
My, Vítězové tříd o nejvyšší tituly v plemeni
 
Romča,Ypsík,Tom, Kim, Máza a já
 
Potkaly jsme i nové psí kamarády,
tady osobitý, žertovný Rodi a já :-)

 
Hrdý chovatel se svým miminkem  Veselá Apolenka a já
♥  ♥  ♥
A naše stanoviště,
nebylo nás málo :-)
 
Děkujeme všem za fotky, zde v novinkách fota konkrétně Dáši Fialové, Evy Mizerové a Markéty Sousedíkové :-)
 
 
 

  Děkujeme Všem našim příznivcům za zájem o naše štěňátka.

  Zároveň oznamujeme, že jsou již všichni u nových majitelů. 

Děkujeme Všem našim příznivcům za zájem o naše štěňátka.
 
Zároveň oznamujeme, že jsou již všichni u nových majitelů.
 
 
Přejeme jim hodně trpělivosti při výchově štěněte, 
 
hodně lásky a radosti ve společném psím životě. 
 
Také hodně výstavních i sportovních úspěchů.

Přejeme jim trpělivost při jejich výchově, hodně lásky a hlavně radosti ve společném psím životě, 

také hodně výstavních i sportovních úspěchů, plno zážitků a veselé výletování :-)

***

S radostí představujeme naše miminka a jejich báječné majitele :-)

Lenka a Albert Monty

Helenka a Atrey

Dáša a Apolenka

Věrka a Alizabeth

Linda, Juraj a Arabela Ashley a Ashley Maruška a Ariana Anoush Artur zůstal doma :-)

 

Vrh "A" dona Zuzia  *  Litter "A" dona Zuzia

7.8.2016

Na Slovensku, v chovatelské stanici Tatranská labka, se dne 30.07. 2016  "Timíkovi" a  krásné "Sunny" narodila nádherná štěňátka ( 4 holky + 1 kluk ), více ZDE.

RODOKMEN / PEDIGREE

Otec (Sire) : Timur Fi-It  x   Matka (Dam) : Cherchez la femme Bielie Noci, import Croatia

 
             kontakty: 


Věrka Hejtíková, verka.mojesegra@seznam.cz


 

Andrea Bystrickáab.kynology@gmail.com   

 

1.8.2016

Apolenka dona Zuzia

Právě dnes večer odjelo i poslední zarezervované štenátko, fenečka "Polenka" z našeho vrhu "A" dona Zuzia. Polenka čekala celý měsíc a těšila se moc na svůj nový milující domov, kde už na ní čekají noví psí kamarádi, spousta hraní a dobrodružství, spousta zážitků a aktivit. Až příjde čas bude uchovněna, také jí uvidíme na výstavách a přivítáme jí i ve světě sportu. Tak do toho Polenko moje milovaná a krásná, dělej nám jen samou radost. Polenka bydlí ode dneška u mé kamarádky Dáši, poblíž Prahy v její Chs BarryBady :-)

Děkuju moc za tak krásný domov ♥ 

♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥ 

30.7.2016

Alizabeth dona Zuzia 

"Betynka" dnes odešla bydlet ke svému tatínkovi Timíčkovi do smečky s Dalmatinky a kočičkami.

Přejeme jen to nejlepší a ať se ti tam moc líbí ♥

Děkuju moc za tak pěkný domov ♥ 

♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥ 

 

25.7.2016

Ashley dona Zuzia

Naše "malá Ashley" už zdraví z Kanady s její majitelkou Ashley. Doletěla v pořádku, bylo o ní skvěle postaráno, ačkoli cesta byla náročná a čekalo jí ještě pokračování autem, vše zvládla úžasně. Naše malá cestovatelka je statečná, miloučká, hravá, bude se mít báječně, doma má i milého psího kamaráda Papilona. Budou spolu objevovat celý svět, čeká je hodně dobrodružství, zážitků a radosti, s láskou. Co víc si přát...  :-) 

Thank you very much for so nice beloved happy home for our puppy girl Ashley! ♥  

♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥ 

23.7.2016

III. ROČNÍK KRAJSKÉ VÝSTAVY PSŮ 23.7.2016 MARTINĚVES TENTOKRÁT VE ZNAMENÍ PUNTÍKŮ

...a více o tom jak pěkne jsme se měli + výsledky, si můžete přečíst ZDE. :-)

Sobota pro mě byla krásným výletem, ale také jsem v myšlenkách byla stále s mojí štěněčí holčičkou Ashley ve jménu čekání a nadějí, aby v pořádku doletěla do Toronta. Celkové vyčerpání, dlouhodobé nespání, horšící se zdravotní stav, stres, přímé slunce a velmi horký den mě doslova odrovnaly už dopoledne, chvíli po posouzení našich Barzojů, kdy jsem omdlela. Po první pomoci našich přátel jsem se rychle vzpamatovala, a mohla pomalu pokračovat ve výstavním dění. Musím zmínit, že bylo opravdu velmi pěkné strávit celý den s přáteli a ve znamení puntíků. Nejen, že jsme si pomáhali, fandili, drželi si palce i psy a sdíleli radost,  ale také jsme si my všichni odnesli VÝBORNOU, nepadlo ani jedno VD, což se často nevidí... Děkujeme 

Děkujeme také báječným rozhodčím a organizátorům, výstava byla perfektní! :-)

Polský chrt
Amazonka McCalley
- užší výběr mezi 5-6 nejlepších mladých fen celé výstavy

Dalmatin
Dolce Vita iz Nienshasa

- Best in Group FCI VI. - 2.místo

 

Barzoj - Ruský chrt
Amora Spirit of the Tsar
- Best in Group FCI X. - 1. místo

 

Děkujeme za fotky paní Světlaně Rosenthálové, MUDr.Radaně Zachové a Ladě Kotrbové :-)

22.7.2016

Ashley dona Zuzia

Ashley je právě na cestě do Kanady, do svého nového milujícího domova, kde se na ní už moc těší. 

Prosím, držte jí všichni palce, ať v pořádku doletí  Děkuju Dášo za doprovod a krásné foto.

"Ashley jedem dopředu, cíl už máme v dohledu :-) Šťastnou cestuuu! " ♥  

6.7.2016

Všechno nejlepší k Tvým 1. narozeninám "Mazinko Mazaná" a přání všeho nejlepšího i Tvým sourozencům! :-)

2.7.2016

Všechno nejlepší k Tvým 5. narozeninám "Sophy" a přání všeho nejlepšího i Tvým sourozencům! 

Sophy je import z Itálie a maminka našeho vrhu "A" dona Zuzia ♥ viz. Štěnátka

26.6.2016

"Belinka" neboli "Kuřátko" dnes už také odjela do svého príma domova

Arabela dona Zuzia

...bude milovanou princezničkou a výletnicí, taky má novou barzojí kamarádku Scarlettku :-) S Belinkou už od začatku šijou všichni čertíci, je to roztomilý uličníček a zárověn velmi křehká a zvídavá milující dušička, velmi aktivní temperament. Svého majitele Juraje už od první chvíle pěkně zaučuje co a jak. Linda to s ní pěkně koulí po svém. Belince se bude říkat "Kačenka" a jako správná barzojí princezna už byla na výletě, okouknout to v parku a objevuje celý svět. Baští si jako labužník a gurmán, brzy se z Pardubic přestěhuje do Prahy. Až vyroste a příjde čas, bude uchovněna a občas jí také uvidíme na výstavách.

"Ze zápisníku štěněte: Odjezd, den první
Tak, a je tu tu. Přišli, odvedli mě pryč a domů mě vezli vlakem!!! Představte si tu hrůůůůůzu! Dala jsem to hlasitě najevo a ty loužičky, co jsem tam tu a tam nechala si za klobouk taky nedají.
Doma to mají pěkný, moc se mi líbí postel na zemi. No byla tam nějaká zrzavá dlouhonohá holka, co vypadala jako maminka. Ale není to maminka. Normálně jsem se šla podívat, jestli si nezobnu ještě trochu svého jídla, i když jsem přežraná a ona? Vynadala mi! Pak jí teda vynadala ta velká paní, co rozhodně není moje panička z chovky. Achjo, stýská se mi. Když mi ta, říkejme jí třeba Zrzka, vynadala, tak jsem začala hlasitě volat o pomoc, ať na mě nekřičí. Řeknu vám, to jsou najednou všichni na nohou. Ječela jsem, jako kdyby mě na nože brali. Budu si to muset pamatovat až se budu zase něčeho bát nebo něco hrozně moc chtít. Snad jsem to nepřehnala, aby mi to příště spolkli. Bylo to náročný, takže jsem celou noc kromě spaní musela chodit jíst. Páníček je na nervy, ale je moc hodný. Když si myslí, že potřebuju ven, tak mě vezme. Odměnila jsem ho několika loužičkami doma, aby nemusel ven, ale nevím. Asi to nefunguje. Nevadí, já na to přijdu.
Je tu ještě jedna psí holka. Ta je hodná, nenadává. Vypadá, že by si mohla hrát, ale to musím taky ještě zjistit. Jdu spát, je toho hrozně moc." 

Děkuju moc za tak krásný domov ♥ 

♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥ 

24.6.2016

"Atrýsek" dnes odjel do svého nového milujícího domova

Atrey dona Zuzia

Bude tam mít spoustu kamaradů - fenečku Sáru, koníky, kocoura, slepičky atd. 

A taky bude pomocníček v truhlářské dílně pana Káji, který mu hned večer vyrobil krásný stojánek na mističky s jídlem a pitím, aby se mu hezky pěkně papalo. :-) S jeho majitelkou Helenkou to byla vzájemná láska na první pohled. Hned jak ho uviděla, moc si ho přála mít. Když se uviděli, hned mu také padla do očíčka, zajiskřilo to mezi nimi a už bylo jasné, s kým chce Atrýsek odejít s ranečkem do světa. 

Děkujeme moc za tak príma domov ♥ 

♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥ 

19.6.2016

V neděli večer odjel do svého nového milující domova "Montíček" 

Abert Monty dona Zuzia

"Montíček už není Šípková Ruženka, hezky už dovádí a nyní si užívá dovolenou se svými novými majiteli. Večer s Danem mají "chlapskou chvilku" před spaním a Lenku zase bere jako svojí milovanou maminku, taky má barzojí kamarádku Barušku a jako správný chlapík není moc na sladké a baští nejradši masíčko, hovězí, kuřátko, taky už ochutnal rybičku jako filátko a dokonce je na své majitele tak hodný, že je v noci ani ráno nebudí a nechá je hezky doružova vyspat. Monty je také velmi čistotný. Až vyroste a příjde čas, bude uchovněn a občas ho uvidíme na výstavách.

Děkuju moooc, že se má s Vámi tak skvěle ♥ 

♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥ 

17.6.2016 

V pátek večer odjela do svého nového milující domova prvorozená holčička

Ariana Anoush dona Zuzia

Děkujeme mockrát, že má tak báječnou rodinu! ♥ 

 

Z Vašich zpráv jsem vždy tak naměkko a dojatá, že nenacházím slova  Děkuju za svolení se s nimi podělit :-) 

"Ahoj Zuzi - brutalne nestiham. Takze telegraficky - Anoush uz basti syrové maso - nejradeji ma kureci zaludky a krky. Je to idealni BARFovaci stvoreni, granule moc nemusi. Jako druhé nejoblibenejsi jidlo ma tvaroh. :-D je neskutecne sikovna, kdyz chce kadit, nebo curat, rekne si a to i v noci. Nekdy to teda nedobehne, ale s tim se pocita. ;) Mezi detmi je stastna jako blecha. Dnes jsme sli na hriste s Anoush - obdivovala ji tam jedna pani sousedka, velka pejskarka, jak je krasné socializovana. Udelalo mi to velkou radost. S Anoush jsme si neskutecne sedly a kdyz se na me podiva téma jejima nadhernyma koralkama, zateteli se mi srdce. ;) Je neskutecne pohodova, venku ji ani zatim nemam na voditku (venku myslim po vesnici a mistni zeleni), krasné za mnou tape a necha se hned privolat, coz nechapu, ale je to tak. :-D Kolem paté sesté ranni si chce vetsinou hrat, desne to komentuje. :D Jo a to je bzunda - kdyz jsem ji davala nemasovou bastu, desne to komentovala, jakmile zacala jist maso, napucne se a bez komentare vetsinou vytuhne. :D uz jsme spolu byly na houbach, to Anoush sice neutapala, mela jsem ji v naruci, ale i tak jsme spolu nasly dve babky, hec! :D je veliky mazel, miluje, kdyz ji nosim. Vypada to vetsinou tak, ze jdeme treba do skolky (mam to cca pet minut cesty), v puli zacne kvikat a to je znameni, ze uz nemuze, ze si ji mam vzit. To se pak duuulezite rozhlizi, takova pani starostova. :D 

"...Nejradeji se povaluje na dvorecku, ale spinkat (nebo spis davat si "voraz") chodi zasadne do svého cerveného pelisku dovnitr. :D Miciny ji prijaly zatim dobre, jen jedna z kocek je krapet vykulena, cuci na ni jako na zjeveni. Anoushka je bere jako uplne normalni tvory. Pripada mi, jako by rikala: "jasne, to jsou kocky, s tema tu budu zit, chapu, cau kocky!" :D Uz ma oblibenou hracku, pan bobr Colgate je teda taky dost v kurzu. ;) pred chvili zrovna bastila a ted chrupka v pelisku...."

"Kdyz Anoush vidi Kordulku, okamzite vrti ocaskem. To jinym členum rodiny nedela - a vubec to mezi nimi dobre "jiskri" :-) ...momentalne se ji neco zda, hybe ve spanku nozkami a kvikla (asi vzrusenim - zda se ji o honu na vlka?) ...Porad k ni cucham. Je proste uzasna. Jo a Kordula vcera prohlasila: mami, miuju bauzojika! :D"

♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥ 

12.6.2016

Tituly zaplacené životem?

Tito pejsci nedávno zemřeli pomalou smrtí udušením v autě "profesionálního" italského handlera zatímco on spal v klidu v hotelovém pokoji, oni se dusili sami v jeho dodávce venku někde na parkovišti... Jejich majitelé je s ním poslali na italskou výstavu, které se už nedožili... Stále se někde dočítám, jak různé pejsky různých plemen někdo jako konkurenci otrávil, nebo ukradl...jak se dělají nebezpečné naschvály, aby druhý soupeř nevyhrál, jak je majitel úspěšného jedince šikanován, jak se uspěch druhému nepřeje, jak když se  pejsek nehodí (třeba nevyhrává podle velikých plánů a očekávání) putuje o dům dál, jak několik např ruských handlerů cestou na Světovou výstavu při autonehodě zemřelo, jak....

Profesionální handler není profesionál kvuli tomu, že si vezme za předvedení psa peníze. Profesionální handler není profesionál, protože místo psa předvádí sám sebe. Profesionální handler není profesionál ani kvuli tomu, že vám zaručí, že s vaším vystavovaným psem vyhraje tituly a dokončí všechny možné šampionáty, co chcete. Profesionální handler není profesionál, když vámi svěřeného psa vystaví špatně, aby vyhrál jiný pes, který vyhrát "má"... Profesionální handler není profesionál ani kvuli tomu,že vam zaručí "pro psa bezohledný servis".... Toto vše je špatný způsob!

Tak se ptám, stojí tato krátkodobá výstavní sláva, takto vyhraný titul za tohle všechno??? Kam se ztratilo to pro tyto lidi klišé- "mít rád" ? Je mi smutno z toho všeho. Tohle už dávno není kynologie...

  

Foto: Renate Mudl (Facebook)

10.6.2016

Štěňátka nám pěkně prospívají a rostou. Přidáváme video ze 3.6.2016 :-)

Už ted se ukazuje, jak moc se povedla. Některá jsou spíš klidná a pohodová, další naopak aktivnější a sportovní, jiná se už ted rádi ukazují a mají rádi pozornost. Naprosto všechna mají báječné, mazlivé, přátelské a veselé povahy. Milují přítomnost člověka, moc ráda se mazlí, pusinkují a komunikují. Jsou moc šikovná. Mají výborný černý lakový pigment, tmavě hnědá nebo i černá očíčka, většina dotažené čumáčky, několik ještě dotahuje a mají plně vybarvené černé pysky pusinek. Už ted mají všichni krásné nůžkové skusy, krásné hlavy, dlouhé ocásky a nikdo nemá zálomek. Všichni tři kluci mají už sestouplá obě varlártka v šourku. Všechna štěňátka jsou krásně úhlená a moc hezky se vybarvují. Také dobře slyší a reagují. Mají za sebou první očkování, tetování a samozřejmě také odčervení. Pejsek Atrey je ještě k dispozici. Kontakt. :-)

 

22.5.2016

Tentokrát jsme si v něděli odskočily na Krajskou výstavu psů v Praze - Horních Počernicích. Byl krásný teplý den, sluníčko pálilo již od brzkých ranních hodin, teplota se pohybovala kolem 30 stupnů Celsia. Výstava byla pěkná, zajištěno bylo vše pro vystavovatele i pejsky báječně. Rozhodčí pro naše plemena byl pan Miroslav Václavík (all round judge FCI a také místopředseda ČMKU). Plemena posuzoval tak jak je u něho zvykem, rozhodně a žádné dlouhé zdržování, což bylo v takovém vedru příjemným bonusem. Amora se nejvíc líbila všem okolo, jen pana rozhodčího nijak speciálně neoslovila. V posudku máme vše správně, ale to se prostě stává. Amazonka se mu líbila moc, řekla bych hodně moc až bylo pěkné vidět jak se rozzářil a zadal jí všechny tituly co mohl. Velmi zajímavým překvapením pro všechny zůčastněné vystavovatele v našem kruhu č.1 bylo "zkoušení standartů" jednotlivých plemen a co se anatomie psů týče. Prakticky to vypadalo tak, že při předvádění psa, se vás pan rozhodčí Václavík jen tak zeptal na jakoukoli věc ze standartu vámi předváděného psa nebo např. jen tak mezi diktováním posudku vás přezkoušel např. kolik má dospělý pes zubů, jak se jmenují a kde jsou. Zajímavý nápad, který hodně lidí překvapil. Krajského Vítěze si tentokrát neodneslo hodně psů, ale jen sem tam někdo. Bylo taky zajímavé vidět, že spousta lidí standart svého plemena vůbec neví, ani nečetla nebo neumějí svého psa správně předvést... Někteří z nich pak odcházeli se sníženou známkou hodnocení. Děkujeme panu rozhodčímu za zkušennost, zkoušecí překvapení a pochvalu za výborné předvedení našich psů. Děkujeme Evičce Mizerové za krásné fotky a také ZKO Horní Počernice. Je vidět, že organizátoři mysleli fakt na všechno a kdo s sebou foták neměl i měl, má ještě k volné dispozici fota od nich.

Amora Spirit of the Tsar "Bram"

Amazonka McCalley "Mazinka Mazaná"

8.5.2016

Neděle byla pro mě báječným puntíkatým výletem na Pojizerskou výstavu psů v Mladé Boleslavi s Katkou a jejími krásnými dalmatiny. Jela jsem jako handler a pomocná podržtaška :-) Paní rozhodčí Olga Dolejšová byla báječná a to po všech stránkách, k lidem i k pejskům. Posuzovala přesně s rozhodností sobě vlastní. Posudku od ní si velice vážím, je pro mě specialista a budu se na ní vždy velmi ráda vracet ♥

Měli jsme s sebou 4 dalmatiny, všichni výborně ohodnoceni:

Hermes DanarnyVýborný 1, Vítěz Třídy
Lenny Kravitz RaulVýborný 1, Vítěz Třídy, Krajský Vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi
Helen DanarnyVýborná 1, Vítěz Třídy, Krajský Vítěz

Grace DanarnyVýborná 1, Vítěz Třídy

Po posuzovaní Dalmatinů jsem se ještě zaskočila mrknout na Klubovou výstavu Barzojů, klubu KChaPb a na požádání Aleny s jejím fotákem udělala fotoreport, k vidění ZDE. Ráda jsem se zase viděla se všemi přáteli.♥ Děkuju za hezký výlet a Evičce Mizerové za krásné fotky. Hermeska jsem si zamilovala už od malinka, kdy jsem ho poprvé předváděla jako štěnátko na Memoriálu pana Ing. Jana Findejse 29.11.2014 v Přestavlkách :-)  A na závěr citace Katky Burešové, chs Danarny, 8 květen 2016: 
"Krajská výstava Mladá Boleslav - Hermes V1 VT, Lenny V1 VT KV Vítěz Mladé Boleslavi, Grace V1 VT a Helen V1 VT KV, díky za pomoc a perfektní předvedení Zuzka Hejtíková."

Hermes a já Hermes Danarny & Helen Danarny s Katkou Máme se s Hermeskem rádi :-)
 

 

 
 

8.5.2016

Neděle byla pro mě báječným puntíkatým výletem na Pojizerskou výstavu psů v Mladé Boleslavi s Katkou a jejími krásnými dalmatiny. Jela jsem jako handler a pomocná podržtaška :-) Paní rozhodčí Olga Dolejšová byla báječná a to po všech stránkách, k lidem i k pejskům. Posuzovala přesně s rozhodností sobě vlastní. Posudku od ní si velice vážím, je pro mě specialista a budu se na ní vždy velmi ráda vracet ♥

Měli jsme s sebou 4 dalmatiny, všichni výborně ohodnoceni:

Hermes DanarnyVýborný 1, Vítěz Třídy
Lenny Kravitz RaulVýborný 1, Vítěz Třídy, Krajský Vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi
Helen DanarnyVýborná 1, Vítěz Třídy, Krajský Vítěz

Grace DanarnyVýborná 1, Vítěz Třídy

Po posuzovaní Dalmatinů jsem se ještě zaskočila mrknout na Klubovou výstavu Barzojů, klubu KChaPb a na požádání Aleny s jejím fotákem udělala fotoreport, k vidění ZDE. Ráda jsem se zase viděla se všemi přáteli.♥ Děkuju za hezký výlet a Evičce Mizerové za krásné fotky. Hermeska jsem si zamilovala už od malinka, kdy jsem ho poprvé předváděla jako štěnátko na Memoriálu pana Ing. Jana Findejse 29.11.2014 v Přestavlkách :-)  A na závěr citace Katky Burešové, chs Danarny, 8 květen 2016: 
"Krajská výstava Mladá Boleslav - Hermes V1 VT, Lenny V1 VT KV Vítěz Mladé Boleslavi, Grace V1 VT a Helen V1 VT KV, díky za pomoc a perfektní předvedení Zuzka Hejtíková."

Hermes a já Hermes Danarny & Helen Danarny s Katkou Máme se s Hermeskem rádi :-)
 

A nakonec prima relax po výstavě jak pro nás, tak pro pejsky :-)

 

30.4.2016 + 1.5.2016
 

CLUB SHOW KCHCH 30.4.2016 PRAGUE - TROJA
judge: Dr. Michaela Pavlásková (SK)
junior class: Excellent 2

INTERNATIONAL DOG SHOW 1.5.2016 PRAGUE-LETŇANY
judge: Per Iversen (NOR) 
junior class: Excellent 1, CAJC, BOJ, BOS

Na víkend jsme si s "Mázou" jen na rychlo odskočily na dvě výstavy v Praze. V sobotu se konala Klubová výstava chrtů KCHCH v Praze - Troji a v něděli Mezinárodní výstava v Praze - LetňanechMáza byla na takové výletní akci úplně poprvé. Vše pro ní bylo nové, prvně jela vlakem, prvně metrem, úplně prvně na výstavě, poprvé posouzení v kruhu, první velký výlet, poprvé v restauraci a tak :-) 

V sobotu byla výstava venku, v krásném prostředí Trojské loděnice. Svítilo sluníčko, bylo nádherně, v restauraci moc dobře vařili a nechyběla točená malinovka. Výletovala s námi kamarádka Dáša a její dvě psí holky, barzojka Nika a foxlice Ája :-) V neděli byla Mazinka poprvé v hale, v takhle rušném prostředí plné tolika různých psů velikánských i malých, lidí i dětí. Čekalo se na posouzení přes celé dopoledne, byl obrovský skluz a na řadu jsme přišly kolem až půl druhé odpoledne. Mazinka i v neděli slíbila, stejně jako v sobotu, že bude hodná a zpusobná. No v sobotu byla tak moc, že jsme ani piškotek nepotřebovaly. V neděli byla taky, ale asi jen do 13 hodiny, pak už čertíčci v očích a její štastný temperament už se nedal zadržet. Panu rozhodčímu se hodně moc líbila, několikrát jí pochvalil, že má velmi velmi štastnou a veselou povahu a je moc nadějná, ale taky,že je potřeba ještě trenink. Měl velkou pravdu. Také jí zadal všechny tituly co mohla dostat. To mě moc potěšilo, nečekala jsem to. Bohužel u našeho kruhu už skoro nikdo nebyl, fotky nemáme, ani nejspíš nebudou. :-( Na záveřečné soutěže jsme si odskočily hned po obědě a kafíčku, akorát to tak navazovalo. No a odpočinutá a vzbuzená Mazinka s energií pokračovala z vesela, obě jsme šly v hlavním kruhu po dvou nohách, no jo prevítek... Tam už jsme se za "speciální nástup" tedy neumístily, takže cestou ven si to Mazinka odklusala způsobně jejím krásným pohybem. Co dodat... Radostné mladé roštácké dítko. Mazinka Mazaná, má svůj vlastní styl :-) Každopádně obě nejen výstavní premiéry zvládla moc dobře. Moc rády jsme se potkaly s ostatními sourozenci a jejich majiteli a i dalšími. V sobotu Amazonky bráška Andrey, sestřička Astra, polosestřčika Olsza a krásný Baldwin. V neděli bráška Awatar, znovu Andrey a Baldwin. Asi jsem nebyla tento víkend ten úplně nejlepší společník, po odchodu barzojky Akiry tam za Duhový most, jsem byla myšlenkami úplně někde jinde, přesto jsem moc ráda poznala všechny pejsky i všechny jejich majitele. Ráda viděla přátele. ♥ Brzy zase někde na viděnou ;-) Více ZDE. 

24.4.2016

S radostí představujeme našich 10 miminek, která se narodila v noci z 23. na 24.4.2016

Jsme 3 kluci + 7 holčiček, více v kolonce Štěňátka.

více také zde.

 

 

 

 

17.4.2016

Seminář handlingu, byly jsme se s Amazonkou zase trochu výstavně pocvičit

Děkujeme za krásné ocenění, fotky, hezké popovídání a ručně domácky vyrobenou krásnou kokardu :-)

 

9.4.2016

Všechno nejlepší Markízku k Tvým dnešním 6.narozeninám! Hezky si je užij ♥

Přání všeho nejlepšího posíláme i všem sourozencům :-)

 

 

 

26.3.2016

Amora slaví první rok žití s námi a také jí přejeme všechno nejlepší jejím dnešním 4.narozeninám!

 

 

 

20.3.2016

S radostí oznamuji, že čekáme štěnátka na přelomu jaro/léto 2016

Maminkou bude Sophy a tatínkem Timeček.

"Všichni zájemci jste vítání a těšíme se na Vás. :-)"

...a několik miminek v bříšku jsme Vám hned vyfotili:

 

 

16.3.2016

Všechno nejlepší Arinko k Tvým dnešním 8.narozeninám! Hezky si je užij 

 

 

 

19.2.2016

Hurá! Máme dneska skvělé zprávy!  

Markiz Stepowy Goniec "Markizek" 

je DM N/N CLEAR.

Byl testován v certifikované laboratoři Laboklin.

Děkujeme za krásné foto Ing. Evě Mizerové :-)

 

 

 

14.2.2016

 

Všechno nejlepší našim barzojím sourozencům Terezce a Timečkovi k jejich 7.narozeninám ♥ 

Vše nejlepší také celému Valentýnskému vrhu "T" Fi-It :-)

 

7.2. 2016

A takhle pěkně spolu odpočíváme :-)

 

30.1.2016  Handling workshop

Máme ze sebou s Amazonkou první seminář handlingu, děkujeme moc, bylo to fajn. Jsme vyvětraný, proběhnutý, napapkaný a teď hurá spát. :-)

 

1.1.2016

Novoroční lítačka. Nový den, nový začátek, nový rok a nová energie. :-)

Amora, Amazonka, Ann Sophie a Markiz

 

         

zima 2015/16

S radostí představujeme naší novou psí slečnu. Miminko plemene Polský chrt

Amazonka McCalleyVíce o ní zde nebo zde :-)